5 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO SIĘGNĄĆ PO "POLOWANIE".


Jeśli tak jak ja jesteście wielkimi fanami kryminałów, to koniecznie miejcie na uwadze ten tytuł. Mam nadzieję, że poniższe pięć powodów skutecznie zachęci Was do jego lektury.

Powód numer 1 : Fabuła.

O tym jak ważna jest fabuła pisać nie muszę. Jako że kryminały są moją wielką miłością czytam ich naprawdę sporo, stąd też czasami ciężko jest mnie czymś zaskoczyć i sprawić, że dana pozycja w ogóle mi się spodoba. Szczerze muszę jednak przyznać, że sięgając po lekturę tej książki nie spodziewałam się, że będzie ona tak piekielnie dobra, serio! Czytając opis znajdujący się na tylnej okładce wydawać by się mogło, że to kryminał jakich wiele - pomysł ze znalezieniem ciała zamordowanej kobiety przez przypadkowego przechodnia z pewnością został wykorzystany już nie raz w przypadku tego typu książek, jednakże tym razem pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem jest on tylko tak naprawdę początkiem tak makabrycznej i fascynującej zarazem historii, którą krok po kroku autorka przedstawia nam na kartach swojej powieści. 

Powód numer 2 : "Polowanie" to pierwszy tom nowej, kryminalnej serii.

Jak już wielokrotnie wspominałam na tym blogu, jestem wielką fanką serii/cyklów/sag itp bowiem odkąd tylko pamiętam w przypadku gdy dana powieść przypadnie mi do gustu, nie lubię rozstawać się z jej bohaterami i nawet jeśli każdy kolejny tom serii jest słabszy od tego pierwszego, ja nadal z wielką chęcią je czytam. Cieszę się zatem, że będę miała okazję poznać dalsze losy policjantki Beatrice Kaspary, jak również (mam nadzieję) jej kolegów i rodziny.

Powód numer 3 : Bohaterowie.

Beatrice Kaspary to główna bohaterka "Polowania". Policjantka, lecz również, a może i przede wszystkim matka dwójki dzieci, dla których ciągle (głównie przez prace) nie ma czasu, co spędza jej sen z powiek. Również ze względu na ogrom pracy rozwiodła się ze swoim mężem, z którym nadal,pomimo upływu czasu nie potrafi dojść do porozumienia. Poprzez nawarstwiające się problemy kobieta jest rozgoryczona i totalnie pogubiona. Nieco chaotyczna, a raczej trudna do zdefiniowania. Dzięki temu od samego początku czytelnik z zapartym tchem śledzi nie tylko wątek kryminalny, lecz również jej życie, po cichu mając nadzieję, że w końcu wszystko będzie dobrze... 

Powód numer 4 : "Polowanie" zawiera w sobie aspekty psychologiczne.

Napisać dobry kryminał jest sztuką, a już w ogóle wtedy, kiedy dodatkowo wplata się w niego aspekty psychologiczne, pokazujące różne problemy społeczne. W tym przypadku autorka swoją uwagę skupiła głównie na tym, do czego zdolny jest człowiek, który stracił swoją rodzinę? Jak bardzo żałoba może boleć?  I czy w ogóle można pozbierać się po stracie najbliższych osób? 

Powód numer 5 : Styl autorki.

Pomysł na fabułę to jedno, a styl pisarski to drugie, równie ważne ogniwo. Aby książka skutecznie przyciągnęła do siebie czytelnika musi być przede wszystkim dobrze napisana i na szczęście tak jest w tym przypadku. Prosty, nieskomplikowany i bardzo wciągający język to główne atuty autorki, dzięki którym z ogromną przyjemnością czytało mi się ten kryminał.

 *****

Reasumując, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko szczerze zachęcić Was do lektury tej książki, bowiem uważam, że jest to jeden z najlepszych kryminałów, jakie czytałam w tym roku. Szczerze polecam!


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.

11 komentarzy :

 1. To widzę, że książka zapowiada się na prawdę ciekawie - trzeba ją przeczytać :D!

  yollowe.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak widać, może być ciekawie :D Lubię takiego rodzaju książki :) Na pewno poszukam i przeczytam :D Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam wcześniej o tym tytule. :(

  Pozdrawiam serdecznie ♥♥
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie Twoje powody zachęcają :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę przyznać, że bardzo mnie zachęciły te powody :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A mi się średnio podobało. Pomysł na książkę genialny, jednak nie wciągnęła mnie, tak jak myślałam, że wciągnie! Zakończenie za to bardzo dobre!:)

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka