3 ELEKTRYZUJĄCE NOWOŚCI OD WYDAWNICTWA MUZA!


Niemalże codziennie zalewani jesteśmy kolejnymi książkowymi nowościami. Wybranie tych odpowiednich i przede wszystkim wartościowych pozycji jest zatem nie lada wyzwaniem. Jednakże, spośród wszystkich czerwcowych zapowiedzi na szczególną uwagę zasługują trzy poniższe książki. Dlaczego? O tym przeczytacie poniżej.


1) "Tam gdzie kończy się świat" Paweł Zgrzebnicki, premiera 14 czerwca 2017 r. 

Opis wydawcy : 

"Papua-Nowa Gwinea to jedno z ostatnich miejsc na Ziemi, gdzie zachowały się jeszcze pierwotne społeczności, gdzie wciąż jeszcze żyją dzikie plemiona, z których część nie ma żadnego kontaktu ze współczesną cywilizacją. Niezwykle bogaty etnograficznie obszar to kraj w ogromnej części dziki, niebezpieczny, pełen przemocy, jednocześnie zaś fascynujący, piękny i bogaty swą kulturową różnorodnością. To miejsce, gdzie dla Europejczyka kończy się znany mu świat. Niestety, także dla rdzennych mieszkańców, za sprawą gwałtownej globalizacji, świat jaki znają się kończy.

Reportaż Pawła Zgrzebnickiego przedstawia niezwykłą wyprawę po Papui Nowej Gwinei. Jednakże podróż jest tylko pretekstem, nicią, wokół której wije się opowieść znacznie poważniejsza — o mieszkańcach Melanezji, ich historii, plemiennych zwyczajach, współczesnych problemach, próbach stworzenia państwa, chciwości i bezwzględności międzynarodowych korporacji, agresywnej polityce Chin, korupcji, przemocy, degradacji środowiska i znikaniu wspaniałych, pierwotnych ludzkich kultur. Jednocześnie to pełna humoru narracja prowadząca Czytelnika przez świat zabobonów, czarów, przygód i niespodziewanych zwrotów akcji."

2) "Witamy w białej Afryce" Wojciech Rogala, premiera 17 maja 2017 r.

Opis wydawcy :
"6%  -  taki  odsetek mieszkańców Namibii  stanowi ludność  biała.
Dlaczego jadąc przez pustynię Namibii docieramy do miast , których architektura przypomina miejscowości uzdrowiskowe Dolnego Śląska? Dlaczego włączając radio słyszymy audycje w języku niemieckim? Co sprawia, że miasta namibijskie są czyste, bez śladów graffiti? Dlaczego niemal każdy biały ma przy sobie broń? Dlaczego urzędowy język angielski jest mową ojczystą dla zaledwie 1% ludności.
Z rozmów autora z potomkami niemieckich kolonistów, mieszkających w Namibii od kilku pokoleń, Afrykanerami, którzy osiedlali się tutaj  już od XIX wieku oraz z dumnymi Bastardami, wyłania się współczesny obraz tego kraju.
Namibia uzyskała niepodległość  w 1990 roku i od tej pory  każda zmiana władzy następuje zgodnie z zasadami demokracji, w powszechnych i uczciwych wyborach, co stanowi swoisty ewenement wśród krajów afrykańskich.
Dzięki wnikliwości i wrażliwości autora poznajemy nie tylko dramatyczną  historię kraju i jego mieszkańców, ale też niezwykłą  przyrodę i różnorodność krajobrazów  -  piękne morskie wybrzeże, sięgającą  oceanu pustynię i zieleń aż po horyzont."

3) "Krawcowa z Madrytu" Maria Duenas, premiera 14 czerwca 2017 r.

Opis wydawcy :
"Hiszpania, lata trzydzieste XX wieku.
Egzotyczne Maroko, Portugalia i nazistowskie spiski.
Miłość i zdrada, świat wielkiej mody i wielkiej polityki.
Szpiedzy i zdrajcy. I niezwykła kobieta.
Sira jest utalentowaną krawcową. W przededniu wybuchu wojny domowej wyjeżdża z kochankiem z Madrytu do Maroka. Tam jednak nie znajduje szczęścia. Kochanek okazuje się oszustem i pozostawia ją bez środków do życia.
Ze złamanym sercem i sama w obcym kraju Sira rozpoczyna nowe życie, wykorzystując swoje umiejętności. Szyje dla bogatych klientek z kosmopolitycznej hiszpańskiej kolonii i nawiązuje cenne znajomości. Wkrótce dostrzeże to angielski wywiad.
Kiedy Sira znowu pojawia się w Madrycie, jest już wziętą krawcową. W swoim wytwornym atelier mody damskiej prowadzi działalność, której efekty mogą okazać się kluczowe dla przebiegu II wojny światowej."


*****
W ciągu kilku najbliższych dni pojawią się moje recenzje dotyczące powyższych tytułów. Koniecznie dajcie znać, która z owych pozycji ciekawi Was najbardziej? :)

16 komentarzy :

 1. Jakoś nie przepadam za reportażami, chociaż powyższe prezentują się bardzo ciekawie. Może kiedyś po nie sięgnę.
  Za to trzeciej propozycji na pewno przyjrze się bliżej :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dwie pierwsze pozycje bardzo mnie zaciekawiły,więc będę czekał na Twoje recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja zachwycilam sie trzecia pozycja bardzo chetnie ja przeczytam i czekam z niecierpliwoscia na twoja recenzje m...

  OdpowiedzUsuń
 4. najbardziej ciekawi mnie Krawcowa z Madrytu. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzecia pozycja - mam zamiar przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię reportaże, jednak najbardziej interesują mnie te dotyczące Polski. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Reportaży raczej nie czytam, ale jestem ciekawa Twojej opinii na ich temat :) "Krawcowa z Madrytu" też raczej nie wpasowuje się w mój gust, ale poczekam na Twoją recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszy reportaż zapowiada się bardzo, bardzo ciekawie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Faktycznie fajnie zapowiadające się książki, które mogą być przyjemną lekturą, przy okazji których można nauczyć się czegoś nowego :)

  Pozdrawiam i zapraszam na nową recenzję,
  bookmoorning.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. O żadnym z tych tytułów nie słyszałam, a każdy z chęcią bym przeczytała, dziękuję! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Trzeci tytuł mnie zaciekawił :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zapowiadają się naprawdę ciekawie! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Hi!
  I just have seen your blog and I am following u, I hope u can visit mine and follow me if u like.
  Great post!
  Kisses ^^

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety żadna z powyższych książek nie wzbudziła mojego zainteresowania.

  OdpowiedzUsuń
 15. Każda z tych pozycji jest kusząca. Krawcowa z Madrytu to chyba jednak najbardziej moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Krawcowa z Madrytu brzmi interesująco. ;)

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka