11 książkowych kobiecych nowości idealnych na nadchodzące lato.


Patrząc na pogodę za oknem, która ostatnio totalnie nas rozpieszcza, jedyne na co ma się ochotę, to sięgnięcie po te nieco lżejsze i łatwiejsze w odbiorze lektury. Postanowiłam zatem przedstawić Wam kilka moich książkowych typów (które są też nowościami),i które moim zdaniem idealnie wpasują się w letni klimat. 


"Kiedy Layne Mosler stwierdza, że mimo początkowego zapału nie uda jej się otworzyć własnej restauracji, wyrusza do Buenos Aires, aby pisać artykuły kulinarne. Po cichu liczy na to, że w kraju wołowiny, ognistego tango i pysznego wina odnajdzie cel życia. Pewnego dnia, kierowana impulsem pyta taksówkarza o jego ulubioną restaurację. Niebawem delektuje się najpyszniejszym stekiem w jej życiu. Kontynuuje eksperyment, pytając kolejnych kierowców o miejsca godne polecenia. Kierując się ich podniebieniami, odbywa najpyszniejsze podróże wszech czasów. Wyrusza do rodzinnego Nowego Jorku, a ostatecznie kończy w europejskim Berlinie. Efektem jest modny blog Taxi Gourmet. Layne rozkoszuje się wykwintnym pasztetem z pstrąga, nowojorską grillowaną jagnięciną, a orzeźwiającym gorzkim piwem popija danie dla smakoszy – niemieckie tote ome. Autorka nie waha się pytać, smakować, rozkoszować nowymi smakami i rejestrować doznania. Ukazuje piękno nieznanego celu podróży i przypadkowych odkryć. Ten fascynujący zapis przygód i list miłosny do najciekawszych zagłębi kulinarnych świata to must have na wakacje.  "

"Podróż w trzech smakach" Layne Mosler, premiera 14.07.2017r.

"Lukrecja Lis, dziewczyna z charakterem, doradca klienta w warszawskim banku, po kolejnej porażce miłosnej postanawia odpocząć od miasta i jedzie do Dźwirzyna, rodzinnej miejscowości. Musi odczarować zły urok i stworzyć nowy plan na życie.Luka myśli głównie o sobie, małymi miasteczkami gardzi, a ich mieszkańców uważa za nieudaczników. Pewnym krokiem przemierza chodniki nadmorskiego Dźwirzyna, unosząc wysoko zgrabną bródkę. Stukot Lukowych szpilek dociera do ucha lokalnego kierowcy busa bałtyckiego kurortu, przystojnego Huberta. Warszawianka staje się wyzwaniem dla pewnego siebie mężczyzny.Oboje beztrosko korzystają z uroków polskiego wybrzeża smaganego pachnącą bryzą i pełnego urokliwych fal oblewających piaszczyste brzegi.

Ani Luka, ani Hubert nie spodziewają się jednak, czym stanie się dla nich to jedno lato, i dokąd ich zaprowadzi nadmorska plaża...
Piękna wakacyjna opowieść o uczuciu rodzącym się nad cudownym Bałtykiem, w otoczeniu sosnowego lasu, najpiękniejszych plaż i najsmaczniejszych gofrów z truskawkami..."

"To jedno lato" Dorota Milli, premiera 14.06.2017.

"Każdy człowiek rodzi się z pustką, którą może wypełnić tylko jedna, właściwa osoba.
Zosia Rybicka ma szczęście, spotyka Pawła, mężczyznę swojego życia. Zakochują się w sobie bez pamięci.
Paweł, szanowany lekarz z warszawskiej kliniki, proponuje jej wyjazd do rodzinnego domu w Kazimierzu nad Wisłą.
Tam, w małym miasteczku, Zosia poznaje ludzi i miejsca bliskie jej ukochanemu.
Każdego dnia Kazimierz odkrywa przed Zosią swoje małe sekrety.
Mieszkańcy Doktorówki, domu Pawła, dbają o nią troskliwie.
Zosia rozkochuje się w powolnym rytmie życia miasteczka, w jego brukowanych uliczkach i spacerach wzdłuż rzeki.
Wśród dobrych wspomnień odkrywa jednak także te bolesne.
Kim była Julia? Jakie sekrety zabrała ze sobą, gdy odeszła?
Dlaczego obecność Mikołaja, brata Pawła, wprowadza tak wiele niepokoju?

W atmosferze budzącej się wiosny, wiślanych skarp i cienistych wąwozów, które oparły się upływowi czasu, Zosia odkrywa prawdę o cudownym kazimierskim domu i zamieszkującej go rodzinie. Jej przyjazd sprawia, że dawne rany zostają rozdrapane, jednak tylko po to, by móc wreszcie się prawdziwie się zagoić.
Szczęście, które mogą dać tylko najbliżsi, nareszcie rozkwita w Doktorówce jak piękny majowy dzień, który przychodzi po gwałtownej wiosennej burzy."

"Spacer nad rzeką" Monika A. Oleksa, premiera 14.06.2017.


"Cztery gorące historie, cztery fascynujące opowieści z namiętnością w roli głównej. Rachel, Layla, Ana i Darcy: cztery kobiety, których całkowicie odmienne życiowe ścieżki prowadzą do tego samego celu: wielkiej, wszechogarniającej, dzikiej i bezpruderyjnej miłości. Nie ma fantazji, której nie można zrealizować, nie ma rozkoszy, po którą nie można sięgnąć, nie ma zasad, których nie można złamać. Są pragnienia, fantazje i żądze, które trzeba zaspokoić. Za wszelką cenę."

"W ogniu namiętności. Historie miłosne" Sylvia Day, premiera 14.06.2017.


"Nazywam się Maria Toorpakai Wazir. Pochodzę z jednej z najbardziej niebezpiecznych części Pakistanu. Mój dom to siedziba talibów. Kobiety wiodą tu bardzo nieszczęśliwe życie…”

Tam, gdzie się wychowała, dla kobiet wszystko jest haram – zakazane: edukacja, słuchanie muzyki, opuszczanie domu bez towarzystwa mężczyzny, wybór ubrania, własne poglądy… Od najmłodszych lat dziewczynki są uległe i posłuszne. Ale nie Maria.Miała talent do gry w squasha i chciała być najlepsza na świecie, ale na terenach opanowanych przez talibów sport mogą uprawiać jedynie chłopcy. Podjęła więc gigantyczne ryzyko i zaczęła udawać jednego z nich: przebierając się, ścinając włosy, owijając piersi bandażem.Rodzice wspierali Marię od samego początku. Ale nawet oni nie byli w stanie zapewnić jej bezpieczeństwa, gdy zaczęto grozić jej śmiercią. Maria uciekła do Kanady, aby ocalić życie i… marzenia. Przejmująca historia dziewczyny, która wygrała pojedynek z islamskim fanatykami i dziś walczy o to, by świat poznał los zniewolonych kobiet."
"Pakistańska córka" Maria Toorpakai, premiera 14.06.2017.
"Dzięki służbowemu wyjazdowi Miłka wreszcie może odetchnąć od zwykłej, szarej codzienności. I od związku, w którym jest szczęśliwa… przynajmniej tak jej się wydaje. Kiedy spotyka na swojej drodze innego mężczyznę, zaczyna wątpić, czy to, co miała do tej pory, rzeczywiście było spełnieniem jej marzeń.
Czy będzie mogła liczyć na wsparcie i dobrą radę przyjaciółki? W życiu Ani również nie układa się najlepiej. Z powodu dramatycznych wydarzeń z udziałem jej męża, oboje oddalają się od siebie, a Ania nie ma już sił, by walczyć o rodzinę. Bez ukochanego nie potrafi jednak cieszyć się każdym dniem.
Wzruszająca książka o pragnieniu szczęścia i o przyjaźni, która przetrwa każdy sztorm i każdą burzę."
"Przyjaciółki" Agata Przybyłek & Natalia Sońska, premiera 14.06.2017.

"Gdy Iga i Agata wypełniają kupony lotto, obiecują sobie, że w razie wygranej podzielą się pieniędzmi. I stało się – szczęśliwe liczby przynoszą Idze 20 milionów. Utrzymanie tego w tajemnicy będzie nie lada wyzwaniem! Co zrobić z tak ogromną sumą? Iga zaczyna od spełniania marzenia o własnym domu i uroczej ławeczce pod bzem. Ale to przecież nie wystarczy do szczęścia. Czy na pewno chce sama cieszyć się wygraną?
Choć zarzeka się, że nie potrzebuje nikogo na stałe, wokół niej pojawia się kilku przystojnych mężczyzn. Czy to zasługa nagłego wzbogacenia się? W dodatku jeden z nich najwyraźniej spodobał się jej przyjaciółce…
Kłamstwa i niedopowiedzenia trudno będzie odkręcić, ale pozwolą odnaleźć w życiu sens i pomóc pewnej małej dziewczynce. Usiądź na ławeczce pod bzem i pomyśl, o czym naprawdę marzysz"

"Ławeczka pod bzem" Agnieszka Olejnik, premiera 19.07.2017.

"Życie może rozsypać się w mgnieniu oka. Jednego dnia jesteś szczęśliwą mężatką i urządzasz nowy dom, a następnego do twoich drzwi puka obca kobieta i oznajmia, że ukochany mąż od dawna cię zdradza. To właśnie przytrafiło się Alicji. Wyprowadza się, składa pozew o rozwód i zaczyna nowe życie w kawalerce, której użycza jej przyjaciółka. Na przekór wszystkim postanawia udowodnić, że rozwódka nie musi być kobietą smutną i przegraną. Może być wesoła i cieszyć się nowym życiem! To nowe życie najlepiej rozpocząć z rozmachem i przytupem. A jak konkretnie? Alicja już wie i postanawia pomóc innym kobietom, które spotkało to, co ją, i pokazać im, że życiem można się cieszyć nawet po rozwodzie. A może przede wszystkim po rozwodzie? Będzie wesoło i będzie się działo!"

"Wesoła rozwódka" Iwona Czarkowska, premiera wkrótce.
"Czy prawdziwa samotność oznacza brak ludzi dookoła? Czy można być samotnym w domu, który dzieli się z innymi? Mijać się i codziennie rozmawiać, ale jednocześnie nosić w sercu pustkę? 

Niektórzy, tak jak Beata, ucieczki przed nią szukają w alkoholu. Znajdują ją na chwilę, ale potem przychodzi ranek… 

Inni, jak porzucona przez męża Kinga, próbują się zmierzyć z nową rzeczywistością i obiecują sobie, że już nigdy nie będzie w niej miejsca na zdradzających mężczyzn. 
Wreszcie Ewa – kobieta bez pragnień, matka i wyłącznie matka, która całe życie desperacko usiłowała zasłużyć na szacunek męża. 
Splatające się ze sobą dzieje kilku kobiet, matek, żon i kochanek, skazanych przez los na samotność. Czy uda im się odnaleźć szczęście i nową drogę? 
A może powrót na starą wciąż jeszcze jest możliwy…?"

"Dom samotnych" Joanna Kruszewska, premiera wkrótce.

"Życie Konstancji już raz legło w gruzach. Dzięki własnej sile i determinacji stanęła na nogach. Jest panią dużego majątku, ale trzyma się na uboczu, wiedzie spokojne, choć samotne życie. Jej powiernicą jest stara ochmistrzyni Pelasia.

Kiedy po wielu latach do jej dworu przyjeżdża Jan, Konstancja jest przekonana, że stoi za tym coś więcej niż chęć spotkania się z dawną miłością. Z niezwykłą siłą wracają wspomnienia i uśpione uczucia: rozpacz po śmierci męża, powstanie listopadowe, rozstanie z najlepszą przyjaciółką. Wizyta Jana sprawia, że Konstancja zaczyna inaczej patrzeć na otaczający ją świat i ludzi, dostrzega sprawy, które dotąd umykały jej uwadze. A to dopiero początek zmian. Co musi się stać, by jej życie wróciło do dawnego rytmu?

Pierwszy tom nowej serii Wilczy dwór Magdaleny Kordel to wciągająca opowieść o długo skrywanych tajemnicach, a także o sile więzi, magii wspomnień i meandrach uczuć. Dzięki niej przeniesiesz się do świata ponadczasowych emocji."

"Córka wiatrów" Magdalena Kordel, w sprzedaży od 05.06.2017.

"The Last Regret są na szczycie: wyprzedana trasa koncertowa, nominacje do Grammy, uwielbienie fanów, świetna zabawa z paczką najlepszych przyjaciół.

Ale Ollie nie jest tak naprawdę szczęśliwy: ma apartament, którego nie może nazwać domem i dziewczynę, która nie jest jego wielką miłością. Bo Ollie nie zapomniał o Ninie, pierwszej i jedynej, którą naprawdę kochał. Którą chciał mieć w sercu na zawsze. I która zniknęła z jego życia.

Aż do dziś…

Dlaczego Nina odeszła bez słowa? Czy kiedykolwiek kochała Olivera? I dlaczego skrywana przez nią tajemnica nieodwracalnie zmieni życie Oliego?"

"Nie zapomnij mnie" Anna Bellon, w sprzedaży od 10.07.2017.

*****

Koniecznie dajcie znać, czy zainteresowała Was jakaś pozycja i jak wygląda Wasza lista książek na nadchodzące lato? 
Z tego miejsca zachęcam Was również do odwiedzenia portalu Kobiece Porady, a szczególnie działu Kultura, w którym to możecie nie tylko czytać przeróżne artykuły związane z szeroko pojętą kulturą, jak również sami dodawać swoje własne posty, czy recenzje. Serdecznie polecam!

23 komentarze :

 1. Szczerze mówiąc przeczytałabym WSZYSTKIE :-)
  Z niecierpliwością czekam na premiery Filii, Czwartej Strony i Znaku :-) Nowości Repliki też wydają się ciekawe.
  Krótko mówiąc - to będzie bardzo przyjemne, czytelnicze lato :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, dokładnie tak :-) Ja również chciałabym przeczytać każdą z tych książek. Pozdrowienia :)

   Usuń
  2. I jak widzę, do tej pory udało mi się przeczytać tylko "Przyjaciółki" ☺ Na szczęście do końca wakacji zostało jeszcze trochę czasu, więc mam nadzieję, że jeszcze którąś z tych uda mi się przeczytać 📖 📖

   Usuń
 2. Zdecydowanie czekam na Przyjaciółki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka "Podróży w trzech smakach" jest genialna! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze trzy tytuły mają piękne, wakacyjne okładki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest kilka powieści, które chętnie poznam :]

  OdpowiedzUsuń
 6. Mają piękne okładki, ale żadna mnie nie skusiła :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Ławeczka pod bzem" mnie zainteresowała. Jednak teraz najbardziej czekam na "Franco" :) To będzie moja lektura w posesyjnym czasie (albo dorwę ją wcześniej :D)
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne propozycje :) kilka z nich sama dopiszę do swojej listy, zwłaszcza "Pakistańska córka" mnie ciekawi.

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 9. Same wspaniałości. Nic, tylko wszystkie je brać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Hm... z puli prezentowanych przez Ciebie książek, zainteresowała mnie przede wszystkim książka od Wydawnictwa SQN - Pakistańska córka. Ciekawa wydaje się również powieść Pani Iwony Czarkowskiej - już jedną jej powieść czytałam i mi się podobała, więc mam nadzieję, że jakbym kiedyś sięgnęła po tą tutaj prezentowaną, to też mi się spodoba. Wydawnictwo FILIA prezentuje piękne okładki do nowych powieści, takie... letnie. ;)
  A i książkę Bellon chciałabym przeczytać, chociaż nie ukrywam, musiałabym przypomnieć sobie, co to było w pierwszej części. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Najbardziej podoba mi się "Wesoła rozwódka". Pięknie prezentuje się <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Ile świetnych pozycji. Sama nie wiem na co się zdecyduję :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Nie zapomnij mnie"! - muszę mieć, bo pierwszy tom był mega! O ja muszę to mieć.
  I jeszcze poluję na nową powieść Magdaleny Kordel 'Córkę wiatrów"

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 14. Śliczne są te okładki :D Niestety żadna z książek mnie nie interesuje, no to nie moje czytelnicze klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 15. "To jedno lato" Dorota Milli- to mnie interesuje

  OdpowiedzUsuń
 16. Mnóstwo przyjemnego wakacyjnego zaczytania się szykuje. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 17. Słyszałam pozytywne opinie o "To jedno lato" oraz kojarzę autorkę Anne Belon, choć poprzedniej jej książki "Uratuj mnie" nie czytałam. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Książkowe lato zapowiada się świetnie, a wiesz co jest najlepsze? To, że nasze, polskie autorki niczym nie ustępują zagranicznym, nic tylko czytać :)

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka