MARCOWE PREMIERY KSIĄŻKOWE. #1


Jak co miesiąc prezentuję Wam wybrane przeze mnie zapowiedzi książkowe. Wszystkie prezentowane pozycje swoją premierę będą miały w marcu. Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie. 

Wydawnictwo Sine Qua Non :


"Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia.Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinnów, oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Aladyna – człowieka, w którym Zahra… zakochała się wbrew sobie. Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem – zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała do tej pory. Skrywane przez stulecia tajemnice, baśniowy świat skrzący magią, niebezpieczeństwo i miłość wbrew wszelkim zasadom."

Jessica Khoury "Zakazane życzenie", premiera 1 marca 2017r.

"Arthornowi udaje się uciec z zamku opanowanego przez zdrajców, lecz najgorsze dopiero przed nim. Wkrótce znów wyruszy ku Martwicy, tym razem bez przygotowania, drużyny i wbrew własnej woli. Jednocześnie stary Garhard stara się opanować sytuację w Wondettel. To zadanie tym trudniejsze, że lord Auriss nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – podobnie jak wysłannicy sił potężniejszych, niż przeczuwają najwięksi mędrcy. Impas, jak się wydaje, może przełamać tylko obecność księżniczki Azure, która jednak przepadła bez wieści. Co zrobi Arthorn, gdy ją odnajdzie? Czy zdoła nakłonić ją do powrotu? Ile zdecyduje się poświęcić dla królestwa?Mroczny cień Nife pochłania bezkresne stepy, czyha na sielskie Asnal Talath, sięga podziemnych Serc Dwargów i snuje się po pokładzie latającego okrętu. Wolno podąża ku granicy, za którą śpi niespokojne Wondettel."
Jacek Łukawski "Grom i szkwał. Kraina martwej ziemi", premiera 1 marca 2017r.

Wydawnictwo Zysk i S-ka :
"Lata 60. XX wieku. Kiedy etniczna mniejszość Igbo zakłada swe własne państwo, wybucha wojna domowa. W ogarniętym konfliktem kraju krzyżują się losy służącego Ugwu, pięknej Olanny, która porzuciła dostatnie życie w Lagos, aby zamieszkać ze swym ukochanym oraz Richarda, radykalnego Anglika, oczarowanego enigmatyczną siostrą bliźniaczką Olanny. Ogarnięci wstrząsającymi okropieństwami wojny starają się przetrwać w świecie konfliktów klasowych, religijnych, rasowych i ekonomicznych. Choć pisarkę inspirowała podobna rzeczywistość jak jej rodaka Bena Okriego, odrzuca ona magiczny realizm na rzecz bardziej naturalistycznych środków wyrazu. Na tle burzliwych wydarzeń politycznych zgłębia problemy odpowiedzialności moralnej, spuścizny epoki kolonializmu, lojalności wobec własnej grupy etnicznej i rodziny oraz ich wpływ na relacje międzyludzkie. Z myślą o międzynarodowej publiczności przedstawia nawet najdrobniejsze szczegóły z życia w Nigerii, czego efektem jest pasjonująca i szczera do bólu lektura."
Chimamanda Ngozi Adichie "Połówka żółtego słońca", premiera 6 marca 2017.
Wydawnictwo Prószyński i S-ka :
"Dagmara po śmierci matki otrzymuje w spadku nie tylko prowadzoną przez nią przez wiele lat Księgarnię pod Flisakiem, ale również list, z którego dowiaduje się, że została adoptowana. Po rozwodzie postanawia wraz z dziećmi przeprowadzić się do rodzinnego Torunia i przejąć księgarnię. Tylko jak zrealizować marzenia w nowym życiu, gdy dopada nas stare?Znana pisarka Bożena Zawistowska jako młoda dziewczyna zdecydowała się na krok, który wywarł wpływ na jej przyszłość. Mimo wieloletnich starań nigdy nie została biologiczną matką, wraz z mężem podjęła więc brzemienną w skutkach decyzję o adopcji dwóch sióstr. Po latach dowiaduje się, że jest chora… „Odnajdę Cię” to pierwszy tom nowego cyklu „Księgarnia pod Flisakiem”. Drugi tom, „Zostań ze mną”, już w przygotowaniu!"
Anna Karpińska "Odnajdę Cię", premiera 9 marca 2017.
"Opowieść o ludziach, którzy dla zaspokojenia swych potrzeb nie cofną się przed niczym. Miłość do kobiet konkuruje tu z miłością do ziemi, a nikt nie jest tym, za kogo się podaje. I każdy ukrywa przed światem gorzką tajemnicę.Na początku dwudziestego wieku kilkuletni Zefiryn Zarządca, zmuszony przez swojego wuja, bierze udział we włamaniu do kościoła. Ma za zadanie ukraść słynny na całą okolicę Cudowny Obraz. Samotna noc w pustym kościele w oczekiwaniu na dogodny moment wywiera wpływ na jego dalsze losy.Ponad sto lat później do Starszego Folwarku przyjeżdża Paweł, życiowy bankrut, wnuk Zefiryna. Młody mężczyzna nigdy nie mieszkał na wsi i nie wyobraża sobie przyszłości wśród pól i lasów. Z pomocą przychodzi mu stary sąsiad, syn wielkiej i niespełnionej miłości Zefiryna. Krok po kroku uczy Pawła pracy na roli. Jednak nie robi tego całkiem bezinteresownie.Zefiryn i Paweł. Dziadek i wnuk, którzy nigdy się nie poznali. Dwaj żyjący w dwóch różnych światach mężczyźni, których oprócz więzów krwi łączy coś jeszcze – tajemnica rodzinna. Dwie przenikające się historie, pełne namiętności i walki z trudną codziennością. I w tle kobiety, które kochają i są kochane."
Agnieszka Olszanowska "Tajemnica dziesiątej wsi", premiera 16 marca 2017.
Wydawnictwo Videograf :
"Rosalie Heart ma 22 lata, studiuje prawo, dba o linię i spotyka się ze swoimi przyjaciółmi. Jednym słowem – szczęśliwa młoda kobieta czekająca już tylko na miłość. Jednak za nim zaczniecie jej zazdrościć, przemyślcie to. Rosalie zostało już tylko 600 dni życia. Pogodziła się z tym, że umrze. Teraz tylko stara się oswoić z tym swoich przyjaciół i rodzinę. Żyje chwilą i próbuje zrobić jak najwięcej. Nie myśli o miłości i związkach, uważa, że jest to dla niej zakazanym owocem. Po prostu trwa i czeka na ten ostatni dzień, kiedy już się nie obudzi. Jednak pewnego dnia Rosalie poznaje kogoś, z kim chciałaby spędzić jak najwięcej wspólnych chwil..."
Diane Rose "Carpe diem", premiera 28 marca 2017.


Wydawnictwo Filia :
"Miłość to dziwna sprawa. Pojawia się znikąd. Nie ma w niej logiki. Nie da się jej zmierzyć. To mieszanka uczuć i pasji – połączenie niebezpieczne, podsycające miłość... ale również nienawiść.Poznałem obydwa te uczucia i jestem w nich ekspertem.Zakochałem się w Mirandzie ślepo i bezgranicznie. Wyidealizowałem sobie jej obraz.Jednak marzenia są niczym dym.Unoszą się nad nami, nieuchwytne, aż w końcu wydaje nam się, że ich pragniemy. I potrzebujemy.Taka była również Miranda. Ulotna niczym dym.Myślałem, że jej pragnę. Sądziłem, że jej potrzebuję.W końcu jednak dopadła mnie szara rzeczywistość. Wypatroszyła mnie ze złudzeń niczym okrutny drapieżnik. Rzeczywistość bywa podła.Tak jak Miranda.A ja potrafię być czasem strasznym głupcem... Który mimo wszystko nadal wierzy.W marzenia. W ludzi. I w miłość."
Kim Holden "O wiele więcej", premiera 15 marca 2017.
"Karolina i Mariona przyjaźniły się od dziecka. Wśród bloków z wielkiej płyty huśtały się „od dechy do dechy”, wisiały na trzepaku głową w dół i zwierzały się sobie z pierwszych zauroczeń. Gdy weszły w dorosłość, ich przyjaźń trwała, a one wiedziały o sobie wszystko.Mariona jako pierwsza wyszła za mąż i urodziła dwóch chłopców. Dom, praca i mąż stały się jej całym światem. Bywały chwile, gdy zawiedziona spoglądała na swoje życie, w którym brakowało spontaniczności. Wtedy za sprawą koleżanki swojego syna poznała Bartka, ojca dziewczynki. Między dwojgiem dorosłych zaczęło rodzić się uczucie.Karolina zwlekała z założeniem rodziny. Zdeklarowana singielka, chłonęła życie i korzystała z jego uroków. W końcu spotkała Michała, mężczyznę swojego życia. Jednak nie wszystko potoczyło się tak, jak oboje chcieli. Karolina urodziła chorego synka. Jej świat się rozpadł i miała żal do losu, że to nieszczęście padło właśnie na nich. Bardzo kochała rodzinę, a mimo to bywały chwile, że chciała krzyczeć i zostawić wszystko za sobą. Dzięki wsparciu przyjaciółki z czasem nauczyła się żyć w cieniu nieuleczalnej choroby dziecka. Niezmiennie obwiniała siebie o stan synka, nie zdając sobie sprawy, że podczas porodu popełniono kardynalny błąd.Położna odbierająca poród, Stefania, już do końca swoich dni będzie żyła w ogromnym poczuciu winy. "
Gabriela Gargaś "Taka jak Ty", premiera 29 marca 2017.

Wydawnictwo Kobiece :
"Żona. Matka. Córka. Tylko, co zrobić, kiedy ma się tego wszystkiego serdecznie dosyć?Jackie całym sercem kocha swoją rodzinę. Jasne, jej nastoletnie dzieci potrafią być rozkapryszone, a  mężowi czasami przydałby się porządny kopniak… motywacji. Ach, i całodobowe usługiwanie matce z Alzheimerem to również nie jest bułka z masłem. Jackie poświęciła wiele, żeby jej dom stał się ostoją bezpieczeństwa i miłości. Jednak ciasna, acz urokliwa posiadłość z widokiem na morze już jej nie wystarcza. Największym pragnieniem Jackie jest, aby jej dzieci nie zmarnowały swojej przyszłości, tak jak niegdyś zrobiła to ona. Skoro Martha, jej najstarsza córka, dostała się na uniwersytet i spełnia marzenia, to jej poświęcenie chyba było czegoś warte… prawda?"
Amanda Prowse "Córka doskonała", premiera 10 marca 2017.

Wydawnictwo Czwarta Strona :
"Aldona ma wiele talentów, ale największym z nich jest wpadanie w tarapaty i przyciąganie niezwykłych zdarzeń, a przy tym… przystojnych mężczyzn. W wyniku zaskakującego splotu wydarzeń na jej drodze staje Kamil, i to niejeden raz! Mężczyzna pojawia się w najmniej spodziewanych momentach, w różnych zakątkach kraju i jakby nie przypadkiem. W dodatku jak na złość spotkaniom towarzyszą kompromitujące dla dziewczyny okoliczności. Kim jest tajemniczy przystojniak? Czy zakochana po uszy Aldona nie pomyli się znowu, tym razem z wyborem obiektu swoich uczuć? Mów mi Katastrofa! bawi do łez. Kolejna powieść autorki książki Przypadki pewnej desperatki nie pozostawia wątpliwości, że każde, nawet najbardziej nietypowe i śmieszne zdarzenie, może być początkiem czegoś wyjątkowo pięknego.​​"
Magdalena Wala "Mów mi Katastrofa", premiera 29 marca 2017.
"Nazywam się Baśka i jestem gruba. Zakrztusiłam się wczoraj marchewką. Pączek by mi tego w życiu nie zrobił. Baśka ma 39 lat,  kochającego męża i wspaniałą rodzinę, jednak od lat w jej życiu jest rzecz, która spędza jej sen z powiek – dieta. Baśka jak większość kobiet w jej wieku walczy z kilogramami. Walka ta prowadzona od ponad dziesięciu lat, dodajmy bez większych sukcesów po stronie Baśki, jest tą częścią codziennego życia, która zajmuje jej najwięcej czasu i energii. Dzielnie wypróbowała na sobie wszystkie możliwe diety świata. Niestety, żadna z tych diet nie zadziałała na Baśkę, bo dodatkowe kilogramy po prostu ją pokochały. Bez wzajemności, rzecz jasna. Aż przyszedł dzień, ten właściwy dzień, by w końcu zmieniła się w kobietę, którą zawsze chciała być!"
Małgorzata Mroczkowska "Od jutra dieta! Zapiski niedoskonałej Pani Domu", premiera 1 marca 2017.
"To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Kaliny. . . ups! To już chyba było? Nie szkodzi!Kalina przygotowuje się do ślubu z Markiem i robi wszystko, aby tym razem odgonić weselnego pecha. Wszystko przebiega idealnie do momentu, kiedy pan młody nie stawia się przed ołtarzem! Dziewczyna wyrusza na poszukiwanie zaginionego narzeczonego i trafia do domu pewnego gangstera. Na miejscu przekonuje się, że niedoszły mąż nie dość, że o ślubie wcale nie myśli, to jeszcze w ogóle jej nie poznaje! Jak daleko posunie się zakochana kobieta, aby odzyskać mężczyznę swojego życia i doprowadzić go przed ołtarz?"
Joanna Szarańska "Nic dwa razy się nie zdarzy", premiera 1 marca 2017.


*****
W tej części to na tyle, bo też nie chce zalewać Was nie wiadomo, jak wielką liczbą zapowiedzi - a uwierzcie mi jest ich jeszcze naprawdę dużo. Koniecznie dajcie znać, czy coś Was zainteresowało?

20 komentarzy :

 1. Wszystkie prezentują się wspaniale :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ile ciekawych książek! Kiedy ja to wszystko przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzec zapowiada się naprawdę ciekawie! :) Oprócz tej pierwszej nie słyszałam jeszcze nigdzie o żadnej :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest z czego wybierać, "Carpe Diem" i "Taką jak Ty" z pewnością przeczytam, już niebawem trafią w moje ręce :D A resztę, jak czasu wystarczy, chociaż bardzo chciałabym poznać książki Joasi Szarańskiej, jedną mam już nawet na półce, tylko ciągle brakuje wolnej chwili na jej lekturę :) Pozdrawiam, miłego dnia :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczególnie interesuje mnie "Zakazane życzenie", bo trochę się zrobiło szumu koło tej książki i chętnie bym ją poznał. W Twoim zestawieniu brakuje mi tylko najnowszej książki Remigiusza Mroza. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe książki kolejny raz w nowościach/zapowiedziach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tyle nowości w nadchodzącym miesiącu, a ja nie będę miała czasu na czytanie :(

  OdpowiedzUsuń
 8. "Zakazane życzenie" z pewnością przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 9. Poluję na "O wiele więcej" oraz "Taka jak ty".

  OdpowiedzUsuń
 10. Zakazane życzenie to moje must read i have. A co do powieści Holden jestem na tak. No i czekam na jej Franco :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z tych zapowiedzi jestem ciekawa jedynie Zakazanego życzenia. :D

  Dwie strony książek

  OdpowiedzUsuń
 12. Czaję się na "Zakazane życzenie" i "O wiele więcej". Będę musiała przeczytać je obie, bo już od jakiegoś czasu o nich słyszałam, a książkę od SQN widzę dosłownie wszędzie na Instagramie :)
  Pozdrawiam,
  Zagubiona w słowach

  OdpowiedzUsuń
 13. zainteresowały mnie obie powieści od SQN, tzn, mam je już u siebie. pierwsze zdania Zakazanego życzenia przeczytane, i już jestem zachwycona! Na Grom i szkwał czekałam od dawna :D o, nowa powieść Kim Holden, a ja dopiero co skończyłam Gusa. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Marzec nie będzie rozpieszczał naszych portfeli! :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Czekam na "Zakazane życzenie" :D
  http://justboooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Aż trudno się zdecydować tylko na jedną :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Pozycja nr 1 może znajdzie się na moim stosiku, zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 18. Spośród wymienionych przez Ciebie tytułów najbardziej interesuje mnie "Połówka żółtego słońca" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie także, to musi być dobra książka! :)

   Usuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka