Najgorętsze zapowiedzi tej wiosny. #2

Witajcie!

Dzisiaj przyszedł czas na część drugą zapowiedzi wydawniczych na najbliższy czas, tj.kwiecień i maj. Poprzedni post możecie zobaczyć tutaj.  Tym razem jednak starałam się wybrać te mniej oczywiste/mniej reklamowane pozycje, dlatego też mam nadzieję, że post ten przypadnie Wam do gustu.Zapowiedzi Wydawnictwa Literackiego : 

1."Ciemna strona miłości" Rafik Schami 

Opis wydawcy :
"Oparta na prawdziwej historii saga dwóch skłóconych rodów syryjskich. Przez ponad sto lat – od końca Imperium Osmańskiego aż do lat siedemdziesiątych XX wieku, przez trzy pokolenia – obserwujemy sytuację w Syrii, kolejnych rządzących, konflikty między religiami, systemami politycznymi i ludźmi, struktury rodzinne i obyczajowe, codzienne życie ludzi na różnych szczeblach drabiny społecznej.
Książka jest miejscami bardzo mocna i szokująca, miejscami pełna baśniowego wschodniego uroku, w którego odmalowywaniu Rafik Schami jest mistrzem. Czytelnik znajdzie w powieści wątki kryminalne, polityczne, obyczajowe, a także miłosne – historię syryjskich Romea i Julii. Dziewięćset stron fascynującej opowieści o intrygującym i nieznanym Wschodzie, pozwalającej zrozumieć również aktualne wydarzenia. Ten epos to także ciemne strony historii Syrii i wyznanie miłości autora do utraconej i zagrożonej ojczyzny."

Premiera : 28.04.2016r. 

2."Ekwatoria" Patrick Deville

Opis wydawcy :

"Ekwatoria (2009) to kolejna książka Patricka Deville’a łącząca cechy zapisków z podróży, powieści autobiograficznej i eseju historycznego. Tym razem celem wyprawy francuskiego pisarza jest Afryka Równikowa, a inspiracją — wydarzenia z 2006 roku, kiedy szykowano się do uroczystych przenosin zwłok Pierre’a Savorgnana de Brazza (1852–1905) z Algieru do Brazzaville w Kongu, gdzie
wzniesiono mauzoleum na jego cześć. Ta decyzja budziła ogromne kontrowersje, bo choć Brazza był przeciwnikiem kolonializmu i jeszcze za życia zyskał przydomek Ojca Niewolników, to jednak powszechna jest też opinia, że jego wyprawa otworzyła drogę do francuskiej kolonizacji Afryki.
 Deville rusza zatem szlakiem sławnego podróżnika, jednocześnie poznaje niezwykle skomplikowane dzieje regionu od drugiej połowy XIX wieku aż po początek obecnego stulecia. Przed oczyma czytelników przeciąga cała parada afrykańskich przywódców politycznych i wojskowych – „bohaterów, zdrajców i niezdecydowanych”, a wśród nich Tippu Tip, który pływał po rzece Kongo w tym samym czasie co Brazza, choć nigdy się z nim nie spotkał. Ten urodzony na Zanzibarze czarnoskóry kupiec i awanturnik zbija wielki majątek na handlu kością słoniową i niewolnikami. Bezwzględny, żądny władzy i bogactwa, jest zaprzeczeniem szlachetnego Brazzy. Obaj jednak ci mężczyźni u schyłku życia poznają gorzki smak rozczarowania."

Premiera : 14.04.2016r.
    ***


 Zapowiedzi Wydawnictwa Zysk i S-ka

1."Polowanie" Jacek Paprocki 

Opis wydawcy:

"Precyzyjne działania seryjnego mordercy sieją popłoch w kilku nadmorskich miejscowościach i wprowadzają niemałe zamieszanie w życiu osobistym inspektora koszalińskiej policji Wiktora Sawickiego. Kim są ofiary i co je łączy? Okazuje się, że brutalny morderca konsekwentnie realizuje swój misterny plan, rzucając wyzwanie policjantowi.
 Sawicki jest bardzo skuteczny, mimo że jego śledcze metody opierają się głównie na intuicji i przeczuciach. Nie ufa dowodom, usiłuje wczuć się w psychikę zbrodniarza. Po pracy szuka wytchnienia na scenie klubu Piwnica 303, gdzie koncertuje wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami.
 Śmierć zbiera kolejne żniwo, a inspektor musi się zmierzyć nie tylko z seryjnym mordercą, ale i samym sobą. A wszystko to w scenerii trzech miesięcy upalnego lata, pełnego gitarowego rocka, seksu, mocnego alkoholu i amerykańskich papierosów."

Premiera : 18.04.2016r.

2."Dobry Niemiec to martwy Niemiec" Nikodem Pałasz

Opis wydawcy :

"W lipcu 1944 roku Warszawa przygotowuje się do powstania. Janek Brodawski (Szakal), młody
żołnierz podziemia, marzy tylko o tym, żeby dobrać się wreszcie do skóry Niemcom. Przypadkowe spotkanie z tajemniczym oficerem Wehrmachtu, Ansgarem Reuschem, wywraca jego świat do góry nogami. Ich regularne mecze tenisowe przeradzają się w dziwną, podszytą przyjaźnią i wzajemną fascynacją relację kata i ofiary. Tylko kto zostanie katem, a kto ofiarą?
Tymczasem śledztwo w sprawie zabójstwa szefa SD i policji na dystrykt warszawski Generalnego Gubernatorstwa zatacza coraz szersze kręgi. Reusch musi stawić czoło podejrzeniom i lawirować między przełożonymi, żeby przetrwać i nie trafić na pierwszą linię zbliżającego się do Warszawy frontu.
Nieudany zamach na Hitlera uruchomi lawinę zdarzeń, która wchłonie Reuscha i Szakala, stawiając ich przed najtrudniejszymi w życiu wyborami."

Premiera :  25.04.2016r.

3."Piekło-Niebo" Beata Kępińska

Opis wydawcy :
"Maria spędza ostatnią noc w celi. Po dwudziestu latach ma wyjść na wolność. Zamiast radości czuje jednak lęk. Nie wie, co ją czeka po przekroczeniu bram więzienia, czy ma do kogo wracać...
 Rok 1968. Ośmioletnia wówczas Maria, osamotniona po wyjeździe swojego jedynego przyjaciela Adasia za granicę, szuka bratniej duszy. Pociechę przynoszą jej tajemnicze seanse, które organizuje jej ojciec chłopca, lekarz psychiatra. Dzięki nim Maria przenosi się do Afryki Południowej, gdzie zamieszkał Adaś.
 Mija kilka lat. Samotna dziewczynka wyrasta na samotną nastolatkę, zamkniętą w sobie i wciąż myślącą o wyjeździe do wymarzonego kraju. Decyzja, jaką podejmie w noc swojej studniówki, zaważy na całym jej życiu. Zbuntowana Maria ucieka z nowo poznanym studentem. Tak rozpoczyna się kolejny rozdział w jej życiu, w którym będzie miłość, ale i strach, wyjazd w nieznane i nowe wyzwania, a także grzech i pokuta."

Premiera : 02.05.2016r.
 ***

Zapowiedzi Wydawnictwa Amber :

1."Okrutne gwiazdy nocy" Kjell Eriksson
 
Opis wydawcy :

"Komisarz Ann Lindell – jedna z ulubionych bohaterek literackich w Szwecji, samotna matka i świetna detektyw – prowadzi śledztwo w sprawie zagadkowego zaginięcia wybitnego znawcy poezji Petrarki, profesora Hinderstena mieszkającego samotnie z 35-letnią córką. Wkrótce trzy kolejne pozornie niepowiązane ze sobą morderstwa podsuwają jej trop wiodący w przeszłość ofiar i ujawniający tajemnice rodzinne, naznaczone zdradą, zbrodnią i obłędem… "

Premiera : 12.04.2016r.


2."Mój mąż Potwór" Falaise Ingrid

Opis wydawcy:

"Jak długo można być traktowaną jak zwierzę, katowaną i narażaną na śmierć, żeby uciec od ukochanego?
Miała osiemnaście lat, kiedy w rodzinnym Quebecu poznała pełnego uroku i tajemniczej charyzmy arabskiego studenta. Wyjechała z nim w jego rodzinne strony do Afryki, na najwspanialszą wycieczkę życia. Potem był ślub. Nie zauważyła, kiedy zdobył nad nią władzę, która zmieniła jej życie w piekło.
Jej ukochany okazał się potworem! Znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. A ona ciągle miała nadzieję...
Zmusił ją do przerwania studiów, odciął od rodziny, przyjaciół i świata, bił i więził w piwnicy obskurnego domu. Uciekała, jednak jej prześladowca potrafił ją odnaleźć. W końcu mogła się już tylko modlić, by kolejny atak skończył się jej śmiercią…
Ta historia zdarzyła się naprawdę i tylko cudem nie zakończyła tragedią."


Premiera: 28.04.2016r.

3."Milczenie nocy" Ragnar Jonasson

Opis wydawcy:
 
"Drugi po Milczeniu lodu kryminał z młodym policjantem Ari Thorem islandzkiego pisarza, który podbił światowy rynek."

Premiera : maj 2016  

***

Zapowiedzi Wydawnictwa HarperCollins Polska :

1."Druga runda" Caren Lissner

Opis wydawcy:

"Czy ta kiecka nie jest za krótka? A może właśnie za długa? Mam dać się zaprosić na drinka po kolacji? A może ja powinnam zaprosić go do siebie? Całować się na pierwszej randce? Jak szybko uciec, jeśli okaże się, że jest nudziarzem albo świrem? Albo, co gorsza, jeszcze mieszka z matką?
To chyba jakaś kpina. Naprawdę, czy ja, wykształcona kobieta koło trzydziestki, muszę znowu bawić się w te bzdury?

Gert przed trzydziestką niespodziewanie dołączyła do grona singielek. Po kilku latach szczęśliwego związku powrót na rynek matrymonialny wydaje się jej koszmarem, a randkowanie – żenującą grą.
 Czy wśród milionów nowojorskich mężczyzn znajdzie się jej drugi „ten jedyny”? Druga runda – start!"

Premiera : 13.04.2016r.


2."Hotel Bankrut" Magdalena Żelazowska

Opis wydawcy:
 
"Spowolnienie, zapaść, recesja. Kryzys od kilku lat nie schodzi z pierwszych stron gazet. Ten
ekonomiczny często przeradza się w osobisty. Każdy przeżywa go na swój sposób.

 Bezrobotna menedżerka z kredytem we franku, absolwentka na śmieciowej umowie, emerytka ledwie wiążąca koniec z końcem i drobny przedsiębiorca, który splajtował. Co ich łączy? Dzielone z oszczędności mieszkanie. Dręczący ich bezwzględny pracownik banku. A także o wiele więcej, niż mogliby przypuszczać.

 Czy tracąc wszystko można coś zyskać? Jedno jest pewne: każdy kryzys prowadzi do przełomu"

Premiera : 27.04.2016 r. 

***

 

Zapowiedzi Wydawnictwa Edipresse Książki

1."Podróżnik Fotograficzny" Jacek Boniecki

Opis wydawcy:

"Podróżnik fotograficzny" to opowieść o wspaniałej fotograficznej przygodzie, która stała się sposobem na życie cenionego fotografa Jacka Boneckiego.

Po sukcesie jego pierwszej książki "Fotograf w podróży" Jacek ponownie zabiera nas w podróż w głąb swojej pasji w tej wyjątkowej pozycji, będącej syntezą albumu i poradnika.
Autor, fotograf mobilny, z absolutnie nowatorskim spojrzeniem na tę dziedzinę sztuki, zachęca nas do otworzenia się na piękno otaczającego świata. Nieważne kim jesteś! Nieważne ile kosztował Twój aparat! A może masz przy sobie tylko smartfona?! Może nigdy nie byłeś w egzotycznych plenerach?! Dzięki prostym poradom, które znalazły się w tej książce dziś i Ty możesz być artystą.

Piękne fotografie, przenoszące w niecodzienną rzeczywistość, niebanalne opisy, bezcenne sugestie, duża dawka wartościowej, merytorycznej wiedzy i specyficzne dla autora poczucie humoru. To doskonały podręcznik zarówno dla tych, którzy chcą rozwijać swoje fotograficzne umiejętności i szukają inspiracji, jak i dla tych, którzy są entuzjastami doskonałej fotografii."


Premiera : 13.04.2016 r. 

2."Biel.Notatki z Afryki" Marcin Kydryński

Opis wydawcy :

"Opowieści Marcina Kydryńskiego o Afryce to zapis wielu podróży, które autor odbywał przez ponad dwadzieścia lat.
Opis wrażeń i wspomnień białego człowieka na Czarnym Lądzie uzupełniają wyjątkowe zdjęcia pokazujące Afrykę oczami autora."


Premiera : 13.04.2016 r.
  
I to na tyle :)
Zainteresowała Was jakaś pozycja?
A może czekacie na coś zupełnie innego? :) 
Koniecznie dajcie znać w komentarzach! 
 

16 komentarzy :

 1. Ja czekam na inne lektury, ale te również wydają się zachęcające :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej zainteresowało mnie "polowanie".

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie również "Polowanie" najbardziej rzuciło się w oczy :)
  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Głupio to zabrzmi, ale ja bym przygarnęła wszystkie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Może "Druga runda" i "Hotel Bankrut" Magdalena Żelazowska- na tę chwilę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się "Polowanie" :)


  www.zksiazkadolozka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. "Druga runda" mnie zainteresowała. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się czytelnicza wiosna :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeglądałam ostatnio zapowiedzi i jakoś umknęła mi "Ciemna strona", a wydaje się bardzo ciekawa, na pewno zapisze na liście do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 10. Polowanie może być ciekawe! :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Brzmią interesująco, ale jakby nie dla mnie... Chciałabym, żeby się jakaś premiera powieści historycznej pojawiła, takiej pełnej emocji... Najlepiej jeszcze na ciekawym tle :).

  OdpowiedzUsuń
 12. nic mnie nie zainteresowało, tej wisony czekam na dwór cierni i róż Maas oraz na nową ksiażkę Kinga. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jejku jak tego dużo! Ja na razie jestem wierna głównie jednej premierze - Magdaleny Witkiewicz "Cześć, co słychać" ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Kusi mnie ,,Polowanie'', ale poczekam jeszcze na pierwsze recenzje tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 15. Najbardziej zainteresowała mnie "Biel.Notatki z Afryki" i "Ekwatoria" - nie zauważyłam ich w zapowiedziach, więc dobrze, że do Ciebie wpadłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Najbardziej zainteresowała mnie chyba "Druga Runda". Będę się za nią rozglądać. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka