Najgorętsze zapowiedzi tej wiosny. #1

Witajcie!

Dzisiaj postanowiłam dodać pierwszy taki wpis na tym blogu. Są to zapowiedzi wydawnicze na najbliższy miesiąc, czyli kwiecień. Przyznam szczerze, że miałam ogromny problem z wyborem książek, więc postanowiłam podzielić ten wpis na kilka części i part pierwszy możecie obejrzeć właśnie dziś :) Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu i znajdziecie coś dla siebie!

 
Zapowiedzi Wydawnictwa Sine Qua Non (SQN) :

1."Marek Cieślak. Pół wieku na czarno"

Opis wydawcy :
„Żużel to nie liczby. Żużel to twarze. Czasem umorusane, a czasem upie***lone”.
Odkąd w 1966 roku po raz pierwszy usiadł na motorze, zakochał się w żużlu bez pamięci. Najpierw jako zawodnik, a później utytułowany trener poświęcił mu całe życie. Dziś trudno wyobrazić sobie czarny sport bez tak charyzmatycznej i barwnej postaci, jaką jest Marek Cieślak.
Dlaczego podczas DPŚ 2013 nie skorzystał z Tomasza Golloba? Kiedy stracił szacunek do Jerzego Szczakiela? Czy Greg Hancock celowo nie doleciał na finał DMP do Tarnowa? Który prezes chciał sam ustalać skład zespołu? Co naprawdę wydarzyło się w Ostrowie?
W tej książce trener reprezentacji Polski pozwala zajrzeć czytelnikom za kulisy wielkiego speedwaya i wyjaśnia, „kto jest kim” w żużlowym środowisku. Szczerze i bez lukrowania pisze o zawodnikach, prezesach i działaczach, ale też o wypadkach, przygotowywaniu toru i mediach.

Premiera : 13 kwietnia 2016 roku

2. "The Fun Diet. Pokonaj wewnętrznego potwora"

Opis wydawcy :

Hej, chcesz zrzucić parę kilo prawda? Pfff, to takie trudne.
A co jeżeli Ci pokażę, że wcale nie? I że to może być najfajniejsza przygoda Twojego życia?Wykonując ćwiczenia zawarte w tej książce, osiągniesz wymarzony rozmiar, a także nauczysz się myśleć jak człowiek sukcesu. Poznasz sposób na to, by krok po kroku zrealizować każde marzenie, nie tylko to o własnej fit fotce na Instagrama!
Skąd to wszystko wiem? Z własnego doświadczenia.
Jako nastolatka też chciałam zrzucić parę kilo, lecz zamiast tego dopadły mnie potwory zaburzeń odżywiania i depresji. Zmagałam się z nimi przez wiele lat. I pokonałam je swoją sumienną, konsekwentną pracą.

Teraz już wiem, co poszło nie tak, i chcę Ci pokazać, jak łatwo uniknąć pułapek odchudzania. Twoje wysiłki nie skończą się ani efektem jo-jo, ani innymi, poważniejszymi problemami.
The Fun Diet to program, dzięki któremu odchudzisz swoje potwory: Lenistwo, Wygodnictwo, Strach… Kiedy one tracą swój ciężar, Ty tracisz kilogramy, w zamian zyskując energię życiową i błysk w oku.

Potrzeba tylko 30 dni, aby wygrać z potworami na zawsze!
Bo zdrowie, witalność i mniejszy rozmiar, to kwestia… przyzwyczajenia.
Będzie fun! Obiecuję. 

Premiera : 27 kwietnia 2016 roku


Zapowiedzi Wydawnictwa Filia

1. "Cześć. Co słychać?" Magdalena Witkiewicz
 
Opis wydawcy :

 Dziś wiem i widzę już nieco więcej. Nauczyłam się patrzeć, ale umiem też przymykać oczy. Ze strachu, że popełnię błąd.
Jestem taka jak inne, to wiem na pewno. Matki, żony i kochanki. Kobiety w połowie życia. Mądrzejsze niż 20 lat temu, ale za to z bagażem doświadczeń.
Pełne głęboko skrywanych tajemnic, o które nikt nas nie podejrzewa.
Czasem tęsknię za czymś, czego nie potrafię nazwać, uśmiecham się do ludzi, chociaż w sercu mam bałagan. Może coś tracę, zyskując spokój.
Bardzo dbam, by nie padły słowa, których nie można wymazać.
Nigdy jednak nie przyszło mi do głowy, jak niebezpieczne może być: „Cześć, co słychać”…
 
 


Premiera : 28 kwietnia 2016 roku

2. "Jutra może nie być" Gabriela Gargaś 

Opis wydawcy : 


Czy miłość może być zła?
Czy niektórzy ludzie spotykają się za późno, a inni za wcześnie?
Czy możliwe jest, by prawdziwe uczucie trwało wbrew wszystkiemu?
Czy wybaczy ono każde potknięcie?

Kinga jest zdolna zarówno do miłości, jak i nienawiści, do tego aby zadać ból i odejść, toteż powyższe pytania wpływają na losy wszystkich, z którymi się wiąże.
To historia o wielkiej miłości odnalezionej po latach, o wielkich namiętnościach i wielkich oczekiwaniach. O stracie, cierpieniu i poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.
"Jutra może nie być" to opowieść o sile współczesnych kobiet i odwadze w dążeniu do realizacji własnych pragnień.


Premiera :  20 kwietnia 2016 roku3. "Zwodnicza miłość" Julie Cohen

Opis wydawcy :


Ostatnimi czasy Felicity nie może pozbyć się dziwnych wątpliwości. Jej mąż, Quinn, to najwspanialszy człowiek, jakiego zna. Dziewczyna czuje wręcz, że nie zasługuje na uczucie, którym ten ją darzy.

Niedługo później Felicity doświadcza czegoś
niesamowitego: czuje w powietrzu zapach perfum budzący długo uśpione wspomnienia. Później zdarza się to jeszcze kilka razy – powraca do niej echo minionych dni i widmo mężczyzny, którego nie widziała
od dziesięciu lat. Echo niesie ze sobą wspomnienie uczucia głębokiej, wyjątkowej miłości…

Poruszona Felicity stara się oprzeć tej wizji przeszłości, która jednak stopniowo przejmuje nad nią kontrolę. Może coś naprawdę jest nie tak, jak być powinno?

Co jeżeli umysł spłatał figla jej sercu?

A ty, któremu z nich ty byś zaufała?


Premiera : 6 kwietnia 2016 roku 


Zapowiedzi Wydawnictwa Znak i Wydawnictwa Otwartego :

1."Czekałam na Ciebie.Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach." Cathy Lagrow 

Opis wydawcy :

Panie Boże, chciałabym jeszcze raz zobaczyć Betty Jane, zanim umrę. Nie będę zakłócać jej spokoju ani wkraczać w jej życie. Chcę tylko zobaczyć, jak ona wygląda.


Powtarzane przez całe życie słowa Minki kryły
w sobie niewyobrażalną tęsknotę za maleńką córeczką,
zabraną z jej ramion tuż po narodzinach.


Było lato 1928 roku. Szesnastoletnia Minka Disbrow, skromna dziewczyna z małego miasteczka, niecierpliwie czekała na piknik nad jeziorem. Przeglądając się w lustrze, ubrana w specjalnie uszytą na tę okazję sukienkę, nie mogła przewidzieć, że już wkrótce jej życie całkowicie się zmieni.
Skrzywdzona przez nieznanych mężczyzn, po kilku miesiącach odkryła, że jest w ciąży. Wiedziała, że sama nie może wychować swojego maleństwa. Decyzja o oddaniu córeczki w ręce obcych ludzi złamała jej serce – czy jeszcze kiedykolwiek ją zobaczy? Czy zdarzy się cud?
 
Premiera : 4 kwietnia 2016 roku2. "Szczęśliwe zakończenie" Vera Falski 
 
Opis wydawcy :

Sabinie ostatnio wszystko wywraca się do góry nogami.

Sterta życiowych problemów ma swój początek w... kryzysie twórczym. Sabina jest pisarką. I to nie byle jaką, bestsellerową! Bestsellery grzmoci jeden za drugim, a znudzone życiem gospodynie domowe wykupują je na pniu.
Cóż z tego, skoro poczytna autorka ma tylko dwa marzenia: raz na zawsze skończyć ze szczęśliwymi zakończeniami i napisać powieść przez duże P – głęboką i dramatyczną.
Marzenia kosztują, więc luksusowe życie Sabiny rozsypuje się jak domek z kart, a ona sama ląduje w zrujnowanym domu nad morzem. Może wszystko się ułoży…
Niektórym dopiero po czterdziestce przychodzi skosztować życia.  


Premiera/w sprzedaży od : 4 kwietnia 2016 roku

 


 3. "Ugly love" Collen Hoover 

Opis wydawcy :

Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera.

Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje się nie do wytrzymania i prowokuje do pytań, ożywają jego dramatyczne wspomnienia.

Tej powieści się nie czyta, tylko przeżywa – całą sobą, sercem i duszą, a po zakończeniu nic już nie jest takie samo. 

Premiera : 13 kwietnia 2016 roku, w sprzedaży od 4 kwietnia 2016 roku. 4. "Większy kawałek nieba." Krystyna Mirek

Iga i Wiktor żyją w zupełnie odmiennych światach...

Ona dobrze rozumie, co to znaczy nie mieć wsparcia rodziny ani pieniędzy. Życie mocno ją doświadczyło. Na przekór wszystkiemu potrafi jednak cieszyć się nawet z najmniejszych okruchów dobra. Ma odwagę marzyć i snuć plany na przyszłość.
On jest zamożnym właścicielem restauracji, który po stracie ukochanej żony nie chce sobie przyznać prawa do szczęścia. Trochę wbrew sobie postanawia otworzyć nowy rozdział w życiu - ożenić się i stworzyć prawdziwy dom dla dorastającego syna.


Czy tak różni ludzie, mogą mieć ze sobą coś wspólnego?

Kiedy los przypadkowo ich zetknie, wszystko nagle zacznie się zmieniać. To spotkanie pozwoli im zrozumieć, że mieć marzenia, to jak zobaczyć większy kawałek słonecznego nieba.

W sprzedaży od : 18 kwietnia 2016 roku  
Zapowiedzi Wydawnictwa Czarna Owca :

1."Wołanie z oddali" Ake Edwardson.

Opis wydawcy :

Kryminalna powieść o samotności i zagrożeniu oraz o przeszłości, która kładzie się cieniem na tym, co dopiero ma się wydarzyć. 
Dobiega końca gorące lato. Urlop komisarza Erika Wintera zostaje przerwany nagle, o czwartej rano. Nad jeziorem w pobliżu Göteborga znaleziono zwłoki młodej kobiety. Nikt nie wie, jak się nazywała, najprawdopodobniej nikt nie zgłosił jej zaginięcia. Jedyną rzeczą, której Winter jest pewien, jest to, że kobieta miała dziecko. Stopniowo komisarz dochodzi do wniosku, że aby znaleźć odpowiedź na mnożące się pytania, musi cofnąć się daleko w przeszłość. 
Późną jesienią 2001 roku szwedzka telewizja wyemitowała serial oparty na bestsellerowej serii książek Åke Edwardsona opowiadającej o eleganckim komisarzu Eriku Winterze. W rolę Eryka Wintera wcielił się Johan Gry. Larsa Bergenhema zagrał Niklas Hjulström, Bertila Ringmara – Krister Hemriksson, Fredrika Haldersa – Lennart Jähkel, zaś Anetę Djanali zagrała Maria Kuhlberg.
Druga po "Tańcu z aniołem" część skandynawskiej serii kryminalnej Åke Edwardsona.

Premiera : 27 kwietnia 2016 roku


2. "Pułapka" Melanie Raabe 

Opis wydawcy :


Książka uznana przez brytyjskie Elle za najgorętszą premierę 2016 r.
Linda Conrad, zbliżająca się do czterdziestki autorka bestsellerów, od lat nie wychodzi z domu. Traumatyczne wydarzenia z przeszłości nie pozwalają jej cieszyć się życiem. W snach wciąż prześladuje ją twarz mężczyzny – zabójcy jej młodszej siostry.
Pewnego dnia przypadkiem odkrywa tożsamość mordercy i postanawia wymierzyć mu sprawiedliwość. Zaczyna pisać powieść o morderstwie swojej siostry w nadziei, że przyciągnie tym uwagę mężczyzny. Czy winny wpadnie w pułapkę i zostanie ukarany?
Jeden z najbardziej uznanych kryminałów roku. Po ogromnym sukcesie w Niemczech prawa do książki wykupiły zarówno zagraniczne wydawnictwa, jak i wytwórnia filmowa. Adaptacją książki na potrzeby filmu zajmuje się Phyllis Nagy, nominowany do Oscara 2015 w kategorii Best Adapted Screenplay.

Premiera : 27 kwietnia 2016 roku

3. "Nie oddam szczęścia walkowerem" Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska

Opis wydawcy :
 
Nigdy nie wiadomo, co los przygotował za życiowym zakrętem. Warto się jednak odważyć, by to sprawdzić – zwłaszcza jeśli ma się wsparcie najlepszej przyjaciółki.
Zwariowana, słodko-gorzka opowieść o miłości, sile przyjaźni i poszukiwaniu szczęścia.
Bohaterki to trzydziestoparolatki, które po latach oddalenia przypadkowo wpadają na siebie w sklepie z odzieżą używaną.
Oto Magda – redaktorka w piśmie katolickim, której małżeństwo właśnie się z hukiem i wstydem rozpadło, poznaje Wiktora. Targana dylematami moralnymi, bezradnie się zakochuje i wdaje w romans, który jest rozbujaną huśtawką emocji. Wiktor długo nie potrafi się zdecydować, czy chce stworzyć z Magdą związek, czy wieść życie lekkoducha i bawidamka.
Oto Jagoda – która na łamach prasy kobiecej radzi czytelniczkom w sprawach sercowych. Modelowa matka i żona skrzętnie skrywa przed światem, a także samą sobą, że jej małżeństwo to farsa.
Do czasu. Pewnego dnia niewinny czuły gest dawnego znajomego obudzi w niej pragnienia, o które się nawet nie podejrzewała. Wtedy mąż „postanawia poprawę” i proponuje jej wspólną terapię dla dobra ich związku i rodziny.
Ale jak zapomnieć o Jerzym?
Rusza lawina zdarzeń. Przez niemal rok kobiety przeżywają swe miłości i rozterki, którymi dzielą się w mailowych relacjach.

Premiera : 13 kwietnia 2016 roku


Na dzisiaj to tyle. Za tydzień przedstawię Wam dalszą część tego wpisu. 

Zainteresowała Was jakaś pozycja? A może czekacie na coś zupełnie innego? Koniecznie dajcie znać w komentarzach :)
  

19 komentarzy :

 1. Poza dwoma pierwszymi wszystkie pozostałe bardzo bym chciała przeczytać! :)
  Kolejny ciekawy miesiąc się zapowiada ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, bardzo ciekawy miesiąc :) Ten post to tylko część z tak wielu kwietniowo/majowych zapowiedzi :)

   Usuń
 2. Bardzo piękne obyczajówki nam się szykują <3

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo zaciekawily mnie srodkowe propozycje te dla pan ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Cześć. Co słychać?" to powieść, która najbardziej mnie intryguje. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja czekam na powieść Magdaleny Witkiewicz, Gabrieli Gargaś oraz Hoover.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja z chęcią przeczytalbym pierwszą pozycję:) Reszta niestety nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. najbardziej zainteresowała mnie The fun diet. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fun diet mnie ciekawi, poza tym "Nie oddam szczęścia walkowerem" i "Cześć, co słychać" ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Cześć. Co słychać?" na pewno przeczytam. Koniecznie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ugly love :D nareszcie tak długo na nią czekałam. Już nie mogę się doczekać.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 11. ,,Pułapka" najbardziej mnie zaintrygowała. ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Fun diet" i "Pułapka" wyglądają na warte uwagi, chociaż tej pierwszej raczej bym nie kupiła, ewentualnie przeglądnę ją kiedyś w księgarni :D
  Pozdrawiam
  ksiazkowy-termit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie wiem czy to się wydarzy ale ja czekam na recenzję pierwszej propozycji :P

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale ciekawe premiery nas czekają. Aż trudno się zdecydować, co wybrać. Ja chyba skuszę się na najnowszą powieść K.Mirek.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jestem bardzo ciekawa "Wołania z oddali" ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Chciałabym wreszcie poznać prozę Magdaleny Witkiewicz, ale "Pułapka" również mnie kusi. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Chętnie przeczytałabym "Ugly love" :))

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka