"Amandine. Pragnienie miłości" Anett Lievre


Życie Amandine właśnie uległo wielkiej zmianie. Po wielu latach udręki wreszcie udało jej się uciec od męża-tyrana. Wydawać by się zatem mogło, że od teraz będzie już tylko lepiej. Nic bardziej mylnego! Trudna przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, a zmierzenie się z nową rzeczywistością wcale nie należy do łatwych. Na pomoc kobiecie wychodzi Evan, mężczyzna, który bez dwóch zdań... ratuje jej życie. Jednakże, czy taka kobieta jak ona, która nadal obawia się o to, co spotka ją jutro, jest w stanie zaufać drugiemu człowiekowi? I po tym wszystkim, co przeszła, będzie zdolna do jakichkolwiek uczuć...? 

"Amandine. Pragnienie miłości" to debiutancka powieść polskiej autorki, skrywającej się pod pseudonimem Anett Lievre. Szczerze muszę przyznać, że historia zawarta w tej książce, jest piękna w swojej prostocie i w moim odczuciu, zasługuje na same pochwały.

Autorka na kartach tej powieści zdecydowała się bowiem na poruszenie bardzo ważnego tematu, jakim jest przemoc - zarówno ta fizyczna, jak i psychiczna. Amandine jest świetnym przykładem (przepraszam za stwierdzenie) typowej ofiary, która z miłości do drugiej osoby, jest w stanie przeżyć dosłownie wszystko. 
A przecież wszystko miało być takie idealne. Początki każdego związku są przecież takie pięknie. Jest wielka miłość, oddanie, niesamowity pociąg fizyczny i ta cudowna adrenalina, towarzysząca pierwszym spotkaniom... Ech, każdy z nas przeżył takie coś choć raz w swoim życiu. W przypadku Amandine było dokładnie tak samo, lecz niestety jej cudowna bajka szybko się skończyła. Zamiast wielkiej miłości przyszło jej żyć w wielkim strachu i niepewności. Poddawana ciągłej presji nie radziła sobie z samą sobą. W dodatku jej mąż z czułego i kochanego faceta zamienił się w potworną bestię. Nie interesowało go nic ponad czubek własnego nosa... Po kolejnej wielkiej kłótni i sytuacji, która z dużym stopniu zagrażała jej życiu, kobieta postanawia uciec. Na szczęście! Wreszcie dała samej sobie szansę i od tej pory, stara się cieszyć każdym nowym dniem, co w jej sytuacji, jest ogromnym wyrzeczeniem...

Niewątpliwym autem tejże pozycji jest również styl, w jakim została ona napisana. Pomimo podjęcia przez autorkę trudnego tematu, powieść jest łatwa w odbiorze. No i ta okładka! Spójrzcie sami - ma to "coś", prawda? :-)

Z tego miejsca chciałabym Was zatem zachęcić do sięgnięcia po ten jakże udany debiut. Przekonajcie się sami, że czasem trzeba przejść w życiu naprawdę wiele, by wreszcie osiągnąć pełnie szczęścia. Szczerze polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu WasPos.

4 komentarze :

 1. Debiut o bardzo ważnej tematyce. To mnie przekonuje do ściągnięcia ten tytuł. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. ZAMIAST UDZIELENIA POŻYCZKI ,, JESTEM COŚ NOWEGO
  Zdobądź 5500 USD każdego dnia przez sześć miesięcy!

  Zobacz jak to działa

  Czy wiesz, że możesz włamać się do dowolnego bankomatu za pomocą zhakowanej karty bankomatowej?
  Podejmij decyzję przed złożeniem wniosku, prosta umowa ...

  Zamów pustą kartę bankomatową już teraz, a otrzymasz miliony w ciągu tygodnia !: skontaktuj się z nami
  za pośrednictwem adresu e-mail :: {Universalcardshackers@gmail.com}
    
  Mamy specjalnie zaprogramowane karty bankomatowe, których można użyć do włamania się do bankomatu
  maszyny, karty bankomatowe mogą być używane do wypłaty w bankomacie lub przeciągnięcia, o
  sklepy i POS. Sprzedajemy te karty wszystkim naszym klientom i zainteresowanym
  kupujący na całym świecie, dzienny limit wypłat w bankomacie wynosi 5 500 USD
  oraz do 50 000 $ limitu wydatków w sklepach w zależności od rodzaju karty
  zamawiasz :: a także, jeśli potrzebujesz innego cyberhakowania
  usługi, jesteśmy tutaj dla ciebie o każdej porze każdego dnia.

  Oto nasze cenniki KART ATM:

  Karty, które wypłacają 5500 USD dziennie, kosztują 200 USD
  Karty, które wypłacają 10 000 USD dziennie, kosztują 850 USD
  Karty, które wypłacają 35 000 USD dziennie, kosztują 2200 USD
  Karty, które wypłacają 50 000 USD dziennie, kosztują 5500 USD
  Karty, które wypłacają 100 000 USD dziennie, kosztują 8 500 USD

  zdecyduj się przed złożeniem wniosku, prosta umowa !!!

  Cena obejmuje opłaty i koszty wysyłki, zamów teraz: skontaktuj się z nami za pośrednictwem
  adres e-mail :::::: {Universalcardshackers@gmail.com}
  Whatsapp ::::: + 31687835881

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chętnie sięgam po debiuty!

  OdpowiedzUsuń
 4. Did you hear there is a 12 word sentence you can tell your man... that will trigger deep feelings of love and impulsive attraction for you deep inside his chest?

  That's because hidden in these 12 words is a "secret signal" that triggers a man's instinct to love, please and look after you with his entire heart...

  12 Words Who Fuel A Man's Desire Response

  This instinct is so hardwired into a man's mind that it will make him work better than ever before to build your relationship stronger.

  Matter of fact, triggering this powerful instinct is absolutely mandatory to getting the best possible relationship with your man that once you send your man one of the "Secret Signals"...

  ...You'll immediately notice him open his heart and soul for you in a way he's never experienced before and he'll identify you as the one and only woman in the universe who has ever truly attracted him.

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka