[PRZEDPREMIEROWO]: "Summer" Justyna Dziura


Justyna Dziura, autorka książki, o której dzisiaj napiszę Wam kilka słów, jest jedną z nielicznych osób, którą poznałam dzięki blogowaniu. Kiedy zatem dowiedziałam się, że planuje wydać swoją debiutancką książkę, z przyjemnością zasiadłam do jej lektury, a w późniejszym etapie napisałam również krótką polecajkę - dokładnie tę, którą możecie zobaczyć na przedniej okładce. 

Czasami coś, co miało trwać wiecznie, kończy się nieodwracalnie... 

Główna bohaterka, niejaka Summer, po fatalnych doświadczeniach stara się ułożyć swoje życie na nowo. Niestety, przez wzgląd na swoją przeszłość, a dokładniej na to, przez co musiała przechodzić przez długi czas, nie jest to łatwe zadanie. Dziewczyna jest zagubiona i pomimo szczerych chęci nadal nie potrafi żyć normalnie. Z pomocą przychodzą jej nieocenieni przyjaciele, w szczególności Dean, który po długiej nieobecności wraca do ich rodzinnego miasta. To właśnie przy jego boku Summer zaczyna cieszyć się codziennością, jednakże pozorne szczęście w dość szybkim czasie zostaje jej brutalnie odebranie. Jak to bowiem w życiu bywa, trudna przeszłość nie pozawala o sobie szybko zapomnieć i to też niestety spotyka naszą bohaterkę, która po raz kolejny będzie zmuszona do zmierzenia się z najgorszym: ze swoim byłym chłopakiem, który niegdyś zniszczył jej życie... 

Tak, jak wspomniałam we wstępie tego postu, Summer to debiutancka powieść Justyny Dziura, którą możecie kojarzyć z bloga Z miłości do książek. Osobiście z wielką przyjemnością czytam debiuty naszych polskich autorów, ponieważ wychodzę z założenia, że każdy zasługuje na swoją szansę. I jak to z debiutami bywa, niektóre z nich są naprawdę godne uwagi, a o innych wolałabym zapomnieć tuż po skończonej lekturze. Bez wątpienia debiutancka powieść Justyny zalicza się do tego pierwszego grona bowiem jest to jedna z tych pozycji, która przez wzgląd na poruszane w niej tematy, zasługuje na uwagę każdego czytelnika.

W swojej debiutanckiej powieści autorka porusza niezwykle ważny i moim zdaniem wciąż mało popularny temat, jakim jest przemoc. I to nie tylko ta fizyczna, lecz przede wszystkim psychiczna. Główna bohaterka tej książki wplątuje się w toksyczną relację. Summer jest młodziutką dziewczyną, która zakochuje się na zabój w niejakim Damonie, który delikatnie mówiąc, jest psychicznie chorym człowiekiem. Tak, dobrze czytacie. Nie da się bowiem inaczej nazwać mężczyzny, który z premedytacją znęca się nad swoją partnerką, która podobno jest dla niego całym światem. Dziewczyna, targana ogromnymi emocjami, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie powinno tak być, że wcale nie powinna być bita i zastraszana, jednakże jak doskonale wiemy, ciężko jest uciec... A jeszcze ciężej jest nam zostawić ukochaną osobę, która co rusz wyznaje nam swoją miłość i obiecuje, że już nigdy więcej tak nie postąpi... 
Autorka w niezwykle odważny i wyjątkowo prawdziwy sposób pokazuje nam, jak działa ofiara przemocy domowej, którą nam, zwyczajnym osobom, nie zmagającym się z tym problemem, łatwo przychodzi oceniać. A przecież nie powinno tak być, bo nie mamy zielonego pojęcia o tym, z czym na co dzień musi zmagać się taka osoba... 

Bez dwóch zdań kolejnym ważnym tematem tejże pozycji jest przyjaźń, dzięki której możemy w życiu zyskać naprawdę wiele: łącznie z nowym, lepszym życiem, tak jak w przypadku Summer. To właśnie nasi przyjaciele są przecież tymi osobami, które zawsze, cokolwiek by się nie działo, staną za nami murem i będą w stanie nam pomóc. Cieszę się, że autorka, na przykładzie życia głównej bohaterki pokazała nam tę prostą i bardzo życiową  prawdę. Prawdę, o której nigdy nie powinniśmy zapominać.

To, co niewątpliwie zasługuje na uwagę, to sama okładka książki. Zdecydowanie jest to jedna z tych niezwykle romantycznych i wpadających w oko okładek, od których aż ciężko oderwać oko - szczególnie teraz, kiedy za oknem szaleje zima ;-)

Reasumując, nie pozostaje mi zatem nic innego, jak tylko gorąco zachęcić Was wszystkich do zakupu i lektury debiutanckiej powieści autorki. Daję Wam słowo, że czas spędzony z lekturą tej pozycji nie będzie czasem straconym :-)


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu WasPos.

4 komentarze :

  1. Dziękuję kochana za piękną recenzje ❤️❤️❤️❤️

    OdpowiedzUsuń
  2. Również będą czytała tę książkę i jestem jej naprawdę ciekawa, z uwagi na ważność i powagą tematu.

    OdpowiedzUsuń
  3. A ja bardzo chcę przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka