"Zastępcza miłość" Beata Majewska
Pewnego dnia — za sprawą jednej decyzji — przed niczego nieświadomą Julią otwierają się drzwi do nowego świata. Ta dotychczas skromna i skryta dziewczyna staje się częścią nowej rzeczywistości, w której luksus i wielkie pieniądze to...nic szczególnie wielkiego. Młoda kobieta jest oszołomiona, ale mimo to, twardo trzyma się swojej decyzji o zostaniu surogatką dla pewnego młodego (i baaardzo) bogatego małżeństwa. I jak to w życiu bywa, chęci to jedno, a życie to drugie... Julia zostaje uwikłana w trudną, niecodzienną i dość problematyczną "grę", z której (wydawać by się mogło) nie ma prostego wyjścia...

Zastępcza miłość to najnowsza powieść autorstwa Beaty Majewskiej (znanej również jako Augusta Docher), która na swoim koncie ma kilkanaście bestsellerowych powieści. 

W swojej najnowszej książce autorka porusza wiele ważnych społecznie tematów, a jednym z nich jest bycie zastępczą matką, tzw. surogatką — kobietą, która decyduje się na urodzenie dziecka innym osobom. Postać młodej Julii, głównej bohaterki, jest postacią niezwykle życiową — słowem taką, którą z powodzeniem moglibyśmy poznać w realnym świecie. Dziewczyna ma swoje wady, a jedną z nich bez wątpienia jest naiwność, która sprawia, że decyduje się ona na podjęcie tak odważnego kroku. Bez dwóch zdań jednak jest bohaterką, z którą można się utożsamiać i której czytelnik szczerze kibicuje, co rusz zamartwiając się o jej los. Postać młodej Julii wywarła na mnie niesamowite wrażenie i z pewnością jeszcze przez długi czas będę ją miło wspominać — jako młodą, odważną i waleczną osobę, która odważyła się zmienić swoje życie.

W książce tej nie mogło zabraknąć również miłości i to we wszystkich jej odcieniach. Mamy zatem tutaj i piękny (choć rodzący się w bólach) romans pomiędzy Julią a Diamondem, i historię opowiadającą o trudnej miłości, która spotkała niejakiego Matthew — mężczyznę, dla którego Julia ma urodzić dziecko. 

Akcja powieści rozgrywa się zarówno w pięknym, klimatycznym Monako, a także w Polsce, m.in. we Wrocławiu. To właśnie w Monako, będąc na wakacjach, Julia poznaje tajemniczego, czarnoskórego mężczyznę, Diamonda Kinga, który proponuje jej ten niecodzienny i niezwykle trudny układ, jakim jest urodzenie dziecka dla jego szefa. Co to wysuwa się na pierwszy plan, to nie tylko piękne i niezwykle szczegółowe opisy miejsc, które zwiedza nasza młoda bohaterka. Już od pierwszych stron powieści widać bowiem, jak wiele sił i energii autorka dała tej powieści. 

Zastępcza miłość jest zatem kolejną świetną pozycją spod pióra autorki. Jeśli szukacie mądrych, wartościowych i pouczających historii, w których prawdziwe problemy przeplatają się z gorącym uczuciem, to koniecznie sięgnijcie po tę powieść. Gwarantuję Wam, że nie będziecie żałować swojego wyboru. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu Lira.

6 komentarzy :

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka