"Diabelski młyn" Aneta JadowskaOstatnie dwa posty poświęciłam dwóm wcześniejszym pozycjom z tej serii. Obie te części podobały mi się bardzo i właśnie dlatego nie mogłam doczekać się lektury tomu trzeciego. Jednakże, czy okazał się on być równie dobry, jak poprzednie?

Po ostatnich wydarzeniach Nikitę znowu dopada przeszłość. Tym razem jednak całą swoją energię kobieta postanawia poświęcić na rozwiązanie zagadek z życia jej partnera, Robina. Mężczyzna nie zna swojej przeszłości i wraz z Nikitą, a raczej dzięki jej namową, postanawia to zmienić. Wszystko jednak w szybkim czasie zaczyna się komplikować, a droga do poznania prawdy okazuje się być długą i niebezpieczną...

Aneta Jadowska to polska pisarka, która z wykształcenia jest filologiem. Początkowo piała opowiadania, m.in. Dziwny jest ten świat, czy Kalejdoskop. Obecnie jest autorką kilku serii, jak np. serii książek o Nikicie, czy cyklu znanego pod nazwą Heksalogia o Wiedźmie. Na co dzień mieszka w Toruniu. 

"Diabelski młyn" jak już się domyślacie, to trzeci tom wchodzący w skład fenomenalnej serii o agentce Nikicie. Tym razem kobieta postanawia poznać wszystkie sekrety niezwykle tajemniczego Zakonu Cieni, a jak wiemy, nie będzie to ani łatwe, ani tym bardziej bezpieczne. Nikita nie byłaby jednak sobą, gdyby chociażby nie spróbowała tego zrobić. I za ten upór, i determinację polubiłam ją najbardziej.

Szczerze napiszę Wam, że trzecia część, porównując ją do dwóch poprzednich - ku mojej wielkiej radości - również trzyma ten sam, wysoki poziom, dzięki czemu po raz kolejny dałam się wciągnąć autorce w ten magiczny, a przy tym nieco zwariowany świat. Wydawać by się mogło, że w przypadku takim, jak ten - kiedy to mamy do czynienia z trzecią częścią serii - a każda z tych książek jest niezwykle rozbudowaną historią, możemy spotkać się z tym, że w końcu pomysły mogą się wyczerpać i kolejny tom może okazać się już nie tak dobry, jak poprzednie. Zapewniam Was jednak, że pani Jadowska ma niezwykłe pokłady wyobraźni, które owocują spisywaniem tak fenomenalnych i tak bardzo ciekawych pomysłów, że żadna z tych trzech części ani przez moment (przynajmniej dla mnie) nie była nudna. 

To, na co również warto jest zwrócić uwagę, to okładka nie tylko tej, ale i poprzednich książek. Jako, że zdarza mi się wybrać lekturę tylko dzięki temu, że podoba mi się jej okładka, zawsze przykuwam wielką uwagę do ich wyglądu. W przypadku tej serii mamy do czynienia z naprawdę pięknymi i co najważniejsze w punkt oddającymi sens lektury, a to jak doskonale wiemy, niestety nie zawsze się zdarza.  W poprzednich postach dotyczących tej sagi wspomniałam Wam również o grafikach, które znajdują się we wnętrzu książek i zdobią treść niemalże każdego z rozdziałów. Tutaj również ich nie zabraknie, a każda kolejna będzie wprawiała nas w ogromny zachwyt nad talentem ich autorki, Magdaleny Babińskiej, która zresztą projektowała także okładki.

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko raz jeszcze zachęcić Was do zapoznania się z całą tą serią. Gwarantuję, że ciągłe zwroty akcji i zaskakujące wydarzenia, a także mroczne tajemnice z przeszłości, nie pozwolą Wam się nudzić ani przez moment. Szczerze polecam!


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Sine Qua Non

3 komentarze :

  1. Nie znam jeszcze poprzednich tomów serii, ale chyba nie jest to mój klimat czytelniczy. 😊
    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi .😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Aneta Jadowska stworzyła kapitalną kontynuację i "Diabelski młyn" czyta się naprawdę świetnie. To kolejny dowód na nieskończoną wyobraźnię Autorki, więc po prostu przyłączamy się do poleceń! :)

    OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka