"Akuszer bogów" Aneta Jadowska


Po całkiem dobrym pierwszym tomie z tej serii byłam ogromnie ciekawa tego, w jaki sposób autorka pokieruje dalej całą akcję i czy historia ta nadal będzie miała tak wysoki poziom, jak w poprzedniej części. O dziwo, czuję się pozytywnie zaskoczona, bo też książka ta okazała się być bardzo wciągającą i trzymająca odpowiednie napięcie aż do samego końca.


Droga do odnalezienia prawdy nie będzie prosta. Nikita jest na zakręcie. Właśnie dowiedziała się, że wszystko to, w co wierzyła przez tyle lat, okazało się być nieprawdą. Zawiniła nie tylko matka, ale i reszta najbliższych jej osób. Młoda kobieta jest zagubiona i postanawia wreszcie dowieźć prawdy. W szybkim jednak czasie cały jej misterny plan wali się w gruzach, a sama Nikita zostaje uwikłana w kilka bardzo niebezpiecznych sytuacji. Kobieta nie byłaby jednak sobą, gdyby się poddała... Musi przecież trwać i walczyć o swoje własne dobro, wszak na jej śmierć z utęsknieniem czeka nawet Irena, jej matka i szefowa zarazem...

Aneta Jadowska to polska pisarka, która z wykształcenia jest filologiem. Początkowo piała opowiadania, m.in. Dziwny jest ten świat, czy Kalejdoskop. Obecnie jest autorką kilku serii, jak np. serii książek o Nikicie, czy cyklu znanego pod nazwą Heksalogia o Wiedźmie. Na co dzień mieszka w Toruniu. 

"Akuszer bogów" to druga część z serii o Nikicie, agentce pracującej dla tajnego Zakonu - w miejscu, w którym nic nie jest tym, na jakie wygląda. Jak już wspomniałam we wstępie tego postu, przed rozpoczęciem lektury tego tomu, byłam ciekawa w jaką stronę pójdzie akcja i czy będzie na tyle ciekawa, co we wcześniejszej części. 

Niewątpliwie już sama postać Nikity sprawia, że czytelnik ma ochotę na zagłębienie się w lekturze i poznanie losów tej wciąż młodej i zagubionej w życiu kobiety. Jej postać stworzona jest wręcz po mistrzowsku, autorka z niezwykłą precyzją krok po kroku ujawnia nam coraz to nowsze i coraz bardziej zaskakujące fakty z życia agentki, która sama jest nimi ogromnie zaskoczona. To powoduje, że każdy kolejny rozdział jest ogromną zagadką, jedną wielką niewiadomą. A po przeczytaniu jednym wielkim WOW. 

Przy lekturze każdej serii, kiedy to pierwszy tom okazał się być dobry, zawsze mam wielkie obawy względem części drugiej. Za każdym razem jestem ciekawa głównie tego, czy autorowi uda się utrzymać ten sam poziom, czy może też okaże się, że ma spadek formy. Tak było i w tym przypadku, ale wiecie co? Uważam, że tom drugi jest o wiele, wiele lepszy od pierwszego. Jest w nim zdecydowanie więcej akcji, więcej się dzieje, Nikita co rusz postawiona jest przed trudnym wyborem. Niemalże każdy rozdział przynosi nam też nowe fakty dotyczące jej przeszłości, co tym bardziej powoduje chęć dalszej lektury. Aż boję się, co mnie czeka w trzeciej części, którą jeszcze dzisiaj zacznę czytać!

To, co również skradło moje serce, to grafiki załączone do wszystkich trzech części tej serii. Ich autorka, Magdalena Babińska wykonała kawał dobrej roboty i stworzyła coś, co jest w moich oczach nieodłączną częścią całej książki. Niewątpliwie, dzięki tym grafikom o wiele łatwiej było mi wyobrazić sobie głównych bohaterów, jak i cały ich świat.

Kolejny raz zatem szczerze zachęcam Was do zapoznania się z lekturą całej tej sagi. Szczególnie takie osoby, jak ja - które na co dzień nie czytają fantastyki. Możecie być mile zaskoczeni! 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Sine Qua Non.

3 komentarze :

 1. Ja nadal nie mogą przekonać się do tego gatunku książek. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem. Ja kiedyś też nie umiałam,ale w końcu dałam szansę i nie żałuję ;-)

   Usuń
 2. Znam pierwsze dwa tomy, więc na pewno będę kontynuować serię :)

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka