Zapowiedź wydawnicza mojej drugiej książki. Poznajcie "Marokańskie słońce" !


Z wielką radością chciałabym Was poinformować, iż już na jesieni tego roku ukaże się moja druga w dorobku powieść. Tym razem będzie nieco inaczej, niż wcześniej, jednak pozostanę w tym samym klimacie - powieści obyczajowej z wątkiem romansu w tle. Powyżej okładka w pełnej okazałości ;-)

Poniżej prezentuję Wam oficjalny opis wydawniczy "Marokańskiego słońca" :


Dwudziestodwuletnia Marysia chce uciec przed trudną przeszłością. Właśnie zakończył się jej związek z Maćkiem, z którym związana była przez ostatnie sześć lat. Mężczyzna, będąc pod wpływem narkotyków wsiadł za kółko i potrącił staruszkę na pasach, która kilka dni później umarła, w konsekwencji czego mężczyzna trafił do więzienia. Dziewczyna jest napiętnowana przez lokalną społeczność. Ma dość i postanawia uciec. Z pomocą przychodzi jej ciocia mieszkająca w Hamburgu. W ciągu kilku dni załatwia Marysi pracę w barze. Młoda kobieta od razu decyduje się na wyjazd. Pragnie zmian i jest pełna nadziei na lepsze jutro.

Bilal to dwudziestoośmioletni mężczyzna,który kilka miesięcy wcześniej zakończył swój związek z Aminą. Pomimo upływu czasu nie jest gotowy na nową miłość. Całą swoją energię poświęca pracy, bez której nie wyobraża sobie swojego życia. Od kilku lat jest pilotem samolotu. Na co dzień mieszka z rodziną w Casablance. Jest muzułmaninem.

Ta dwójka nieszczęśników poznaje się na lotnisku w Gdańsku,gdzie oboje oczekują lotu do Hamburga. Magiczna i niewytłumaczalna siła przyciąga ich do siebie i od tego dnia splata losy w jedną całość. Zafascynowani sobą nawzajem szybko wplątują się w romans. Ta piękna historia nie może się jednak udać, o czym wkrótce będą musieli się brutalnie przekonać...

Czyli jak już możecie się domyślać, powieść ta będzie opowiadała o losach Polki i Marokańczyka, których losy na pewnym etapie ich życia złączą się w jedną całość. Nie będzie to jednak kolejna z serii książka, opowiadająca o ciężkim życiu muzułmańskich kobiet, ani też o wojnie, czy terroryzmie. "Marokańskie słońce" będzie historią o trudnej miłości, która - pomimo wielkich chęci z obu stron - w pewnym etapie będzie musiała się zakończyć. Będzie to idealny obraz tego, że czasem - nawet jeśli się kocha - trzeba pozwolić odejść tej drugiej osobie. 
Moja druga książka przybliży Wam także jeden z najpiękniejszych państw tego świata - Maroko. Kraj uchodzący za jeden z najbardziej demokratycznych i najspokojniejszych wśród wszystkich państw arabskich na świecie. Mam nadzieję, że dzięki mojej powieści będziecie mogli poznać ten kraj nieco bardziej. Tą książką starałam się również pokazać, iż nie każdy muzułmanin to terrorysta - myślę, że większość z nich to faceci dokładnie tacy, jak mój główny bohater, Bilal. 

Premiera : Jesień 2018. Książka zostanie wydana w Wydawnictwie WasPos.

Koniecznie dajcie znać, czy zainteresowała Was moja książka? 

4 komentarze :

  1. Już nie mogę się doczekać, kiedy książka trafi w moje ręce. Gratuluję i przesyłam moc serdeczności. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi interesująco, lubię powieści obyczajowe i romanse z nutką egzotyczną! Z przyjemnością po nią sięgnę jak już wyjdzie ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Też czekam z niecierpliwością.Po drugie bardzo dobry jest to blog.

    OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka