"Do raju idą tylko grzeczne dziewczynki, a niegrzeczne tam, gdzie chcą" Elie Grimes


Do lektury tej książki skłoniła mnie przede wszystkim jej okładka. Taka cukierkowa, typowo kobieca, która obiecuje nam dobrą powieść obyczajową. I jeśli nadal poszukujecie dobrej książki na wakacyjny wyjazd, to miejcie ten tytuł na uwadze.

Zoey to trzydziestolatka, która uwielbia gotować. Razem ze swoją przyjaciółką, zakłada firmę cateringową, która od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Zoey prowadzi zwyczajne życie, jak każda inna samotna kobieta. W głębi duszy pragnie być nie tylko doceniana, lecz przede wszystkim kochana. Los postanawia w końcu dać ku temu okazję i na drodze tej samotnej kobiety stawia niejakiego Matthew, krytyka kulinarnego. Początkowo Zoey jest sceptycznie nastawiona do tejże znajomości, jednakże mężczyzna ma w sobie tak niesamowicie duży urok, że w końcu postanawia zaryzykować. I decyzja ta w jednej chwili zmienia całe dotychczasowe jej życie...


Jak już wspomniałam na wstępie, powieść spod pióra pani Grimes to pozycja idealna na letni wypoczynek. Jest to jedna z tych niezobowiązujących historii, która nie męczy treścią i pozwala nam się zrelaksować. Autorka ma lekkie pióro i często zdarza się jej rozśmieszyć czytelnika, co sprawia, że czas spędzony na lekturze tejże książki, nie jest czasem straconym. 

Historia Zoey, choć nieco szablonowa i przewidywalna, pokazuje nam, jak trudna i wyboista jest czasem droga ku temu, by osiągnąć pełnie szczęścia. Historia ta to również świetny przykład tego, że miłość przychodzi do nas w najmniej oczekiwanym momencie. Czasem po prostu warto dać sobie czas, poczekać, odpuścić i to właśnie wtedy - wbrew pozorom - możemy odnaleźć mężczyznę naszego życia. Poza tym, to taka typowa powieść w stylu amerykańskim - trochę słodyczy, trochę goryczy z dużą dawką dobrego humoru. Ot, samo życie.

Reasumując, z przyjemnością polecam Wam tę pozycję - wprost idealną na słoneczny wypoczynek. Dla fanów powieści obyczajowych, szczególnie tych amerykańskich jest to pozycja wręcz obowiązkowa!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Agencji Business & Culture, a także Wydawnictwu Muza


3 komentarze :

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka