"Miłość ma twoje imię" Ilona Gołębiewska


Dzięki serii książek o Alicji Pniewskiej, Ilona Gołębiewska skradła moje serce i stała się jedną z moich ulubionych polskich pisarek. Nie zdziwicie się zatem wcale, jeśli napiszę Wam teraz, że bardzo ucieszyłam się z premiery jej najnowszej powieści.

Ania i Michał. Dwie skrajnie różne osobowości, które łączy wspólna rzecz : trudna przeszłość, od której ciężko jest im się uwolnić. Kiedy ta dwójka staje na wspólnej drodze, od razu nawiązuje ze sobą nić porozumienia, choć ich znajomość nie zawsze przybiera kolorowe barwy. Los jednak ma już dla nich przygotowany odpowiedni plan na przyszłość. Pytanie tylko, czy Ania i Michał odnajdą swoją drogę do szczęścia? Czy będą w końcu w stanie zawalczyć o lepsze jutro?

Ilona Gołębiewska (rocznik 1987) to mieszkanka Warszawy, której od zawsze wielkim marzeniem było napisanie książki. Jej codzienność to praca ze studentami, a także prowadzenie zajęć terapeutycznych dla dzieci i młodzieży. W 2012 roku zadebiutowała tomem poezji pt. "Traktat życia". Prowadzi również stronę autorską, którą znaleźć można pod adresem ilonagolebiewska.pl .

"Miłość ma twoje imię" to najnowsza powieść spod pióra pani Gołębiewskiej, ukazująca nowe oblicze autorki. 

Historie Ani i Michała to scenariusz na naprawdę dobry film. Film o prawdziwym i trudnym życiu, w którym nie brak jest problemów, z którymi to człowiek nie zawsze jest w stanie sobie poradzić. Na przykładzie losów głównych bohaterów autorka pokazuje nam również, że czasem potrzeba wielu wyrzeczeń aby w końcu stać się szczęśliwym i spełnionym człowiekiem. Jest to również świetne przypomnienie faktu, że prawdziwa miłość przychodzi do nas w najmniej oczekiwanym momencie i zmienia nasze życie o sto osiemdziesiąt stopni.

Za sprawą tej powieści pani Gołębiewska pokazuje nam, że nie boi się poruszać trudnych tematów. Trudnych i jakże potrzebnych. W książce tej bowiem jest ich  naprawdę wiele, począwszy od opisywania trudnych relacji rodzinnych, po śmierć bliskiej osoby i emocji jakie temu towarzyszą nawet po latach od utraty bliskiej osoby, a skończywszy na trudach związanych z wolontariatem na oddziałach onkologicznych, na których leżą chore dzieci, pozbawione często nie tylko nadziei na lepsze jutro, ale przede wszystkim obecności najbliższych im osób, która wielokrotnie jest dla nich najlepszym lekarstwem.

Z każdą kolejną pozycją autorka pokazuje nam zatem, że stać ją na więcej i więcej. Dzięki temu wiem, że będzie to jedna z tych pisarek, na twórczości której nigdy się nie zawiodę, więc każdą jej nową powieść będę brać po prostu "w ciemno" ;-)

Nie pozostaje mi już nic innego, jak tylko szczerze zachęcić Was do lektury nie tylko tej, ale i pozostałych książek autorki. Nie pożałujecie, gwarantuję Wam to już teraz ;-)

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Autorce, a także :


6 komentarzy :

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za tak wnikliwą, a zarazem niezwykle serdeczną opinię! Jak się czyta takie słowa, to nie dość, że autorka ma poczucie dobrze wykonanej pracy, to jeszcze zyskuje ogromną motywację do pisania kolejnych powieści! :-) Mogę obiecać, że w tym roku pojawiły się jeszcze jeden bardzo ciekawy tytuł z historią, która mam nadzieję mocno poruszy czytelników! :-) Bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chcę przeczytać tę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam wrażenie, że to świetna propozycja na lato, już to widzę oczami wyobraźni- park lub plaża, kocyk i sympatyczna lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele dobrego słyszałam o książkach tej autorki i mam je w planach. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa książka :) może sobie ją przeczytam na urlopie :)

  Serdecznie pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ilona Gołębiewska ma niesamowity talent do tworzenia pięknych historii i faktycznie ta książka mogłaby stać się scenariuszem na naprawdę dobry film. Doskonała pozycja na lato, więc gorąco polecamy! :)

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka