"Morderstwo w pociągu" Jessica Fellowes.


Louisa Cannon wraz ze swoją matką wiedzie biedne i monotonne życie. Po śmierci ojca, którą obie przeżyły bardzo boleśnie, do ich domu sprowadza się jeden z wujków Louisy, za którym to dziewiętnastolatka nie przepada. Ten tajemniczy i odrażający mężczyzna w szybkim czasie pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Jest krętaczem i hazardzistą. Aby spłacić długi u jednego ze swoich dłużników, wpada na pomysł oddania mu...Louisy, z którą to dłużnik miałby spędzić noc. Kiedy dziewczyna dowiaduje się o zamiarach wujka postanawia uciec z domu. Nawet w najśmielszych snach nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele ta decyzja zmieni w jej życiu...

Jessica Fellowes to dziennikarka i pisarka. Dotychczas współpracowała z takimi tytułami, jak np. Mail on Sunday, Daily Telegraph, czy Sunday Times.

"Morderstwo w pociągu" to powieść idealnie oddająca klimat dwudziestowiecznego Londynu. Mamy tutaj bowiem wszystko : począwszy od biedy, skończywszy na tajemniczych morderstwach i intrygach, jakie im towarzyszyły.  

Autorka, spisując losy Louisy wplotła w fabułę zabójstwo, które miało miejsce w rzeczywistości. W tajemniczych okolicznościach zostaje zabita pielęgniarka, niejaka Florence Nightingale Shore. Kobieta została odnaleziona przez konduktorów w pociągu. Sprawa od samego początku była szeroko komentowana i zarazem niezwykle tajemnicza. Każdego dnia przybywało nowych wątków w sprawie, budząc przy tym coraz większą ciekawość wśród społeczeństwa. Jessica Fellowes wręcz po mistrzowsku stworzyła niejako tę historię na nowo, wymyślając swoją wersję wydarzeń.

Jak to w dobrym kryminale bywa nie zabraknie w tej książce intryg, aury tajemniczości, ciągłych zwrotów akcji, czy też wielobarwnych, ciekawych postaci. 

Jeśli zatem nie mieliście jeszcze okazji do lektury tej powieści, to koniecznie musicie to nadrobić. Moc wrażeń gwarantowana!

Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu HarperCollins. 

5 komentarzy :

 1. Nie czytałam tego kryminału. Wydaje się być ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ochotę na tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam ciekawe opinie na temat tej książki. Mam na nią ochotę :)

  Pozdrawiam 💟
  Książkowa Przystań

  OdpowiedzUsuń
 4. pisanyinaczej.blogspot.com

  Zdecydowanie dla mnie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka