"Słoneczne jutro" Ewa Bauer.


Wczoraj pisałam Wam o drugim tomie z serii Kolory uczuć. Dzisiaj przychodzę do Was z ostatnią częścią tego cyklu, która nosi tytuł "Słoneczne jutro".


Anna to kobieta po przejściach. Jej trudna przeszłość nauczyła ją, że nie zawsze warto jest ufać i bezgranicznie komuś wierzyć. Pomimo wielu problemów kobieta stara się żyć normalnie. Pragnie stworzyć jak najlepszy dom dla swoich dwóch synów. Pozornie jednak nic nie jest tym, czym być powinno. Przeszłość znowu bowiem daje o sobie znać, na co Anna nie ma już sił. Pragnie szczęścia i spokoju. Wyjazd do Hiszpanii nie do końca pozwolił jej to osiągnąć. Co zatem powinna zrobić, aby w końcu być szczęśliwą i spełnioną kobietą?

Ewa Bauer - to prawniczka z wykształcenia, a z zamiłowania pisarka. Zadebiutowała w 2011 roku powieścią "W nadziei na lepsze jutro", która to po latach została wznowiona. Jest również autorką kilku innych pozycji, takich jak np : "Kruchość jutra", czy "Kurhanek Maryli".  Włada biegle kilkoma językami, w tym np. hiszpańskim. Na co dzień mieszka w Krakowie.

Dwie poprzednie części trylogii dały nam się poznać jako mocne i emocjonalne powieści. W ostatnim tomie również ich nie brakuje. Autorka pokazuje nam życie takim, jakim właśnie jest. Życie to jest pełne problemów i niejasności. Zarówno Anna, jak i pozostali bohaterowie całej serii Kolorów uczuć niejednokrotnie muszą zmierzyć się nie tylko z trudną przeszłością, lecz przede wszystkim właśnie z życiem, które co dzień potrafi zaskoczyć. I dokopać. 

I choć powieści Ewy Bauer liczą sobie zaledwie nieco ponad dwieście stron każda są historiami pełnowartościowymi. Autorka skupia się na głównie na przekazie, na tym, aby jak najlepiej i jak najprościej pokazać życie bohaterów. Nie stosuje żadnych zbędnych opisów, tworząc przy tym nic nie wnoszącą do ogółu treść. W jej książkach najważniejszy jest bohater i chyba to jest ich największą zaletą.

Najnowsza powieść autorki po raz kolejny pokazuje, jak trudna i wyboista jest droga do szczęścia. Musimy pamiętać, że nigdy nic nie dostaniemy za darmo, a na swoje szczęście musimy zapracować sobie sami. I choćbyśmy nie wiadomo jak chcieli, nie jesteśmy w stanie w żaden sposób tego zmienić. Niestety.

Jeśli zatem lubicie mocne historie, a nie mieliście jeszcze okazji ku temu by poznać twórczość autorki, to koniecznie sięgnijcie po całą tę serię. Gwarantuję Wam, że historia Anny na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Szara Godzina.

4 komentarze :

 1. Jestem coraz bardziej ciekawa tego cyklu i bardzo chętnie go przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ochotę zapoznać się z tym cyklem. Czuję, że się w nim odnajdę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Seria wydaje się być ciekawa :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie historie, ale jednak nie dam się skusić. Za dużo innych zaległości.

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka