"Obudź się, Kopciuszku" Natalia Sońska.


Jakiś czas temu zgłosiłam się w jednej z akcji Book tour, organizowanej przez Dorotę z bloga writen-in-a-sheet. Link do akcji i bloga Doroty tutaj. Książkę udało mi się już przeczytać zatem poniżej będziecie mogli przeczytać o niej słów kilka.

Zapracowana i ogólnie wyautowana Alicja nie ma czasu na nic. Całą swoją energię poświęca pracy, która jest całym jej życiem. Przyjaciele kobiety, widząc jej zmęczenie i zapracowanie postanawiają namówić ją na świąteczno-noworoczny wyjazd do Zakopanego. Po wielu namowach Alicja w końcu się zgadza, jednakże nawet w najśmielszych snach nie przypuszczałaby, jak wiele ten wyjazd zmieni w jej życiu. Pytanie tylko, czy jest na te zmiany gotowa?

Natalia Sońska to jedna z polskich, młodych autorek, której książki stają się coraz bardziej popularne, trafiając do coraz szerszego grona odbiorców. Autorka powieści obyczajowych, w których prym wiedzie miłość. Debiutowała powieścią "Garść pierników, szczypta miłości". Inne znane jej dzieła to m.in. "Przyjaciółki", "Zakochaj się, Julio", czy "Mniej złości, więcej miłości"

"Obudź się, Kopciuszku" to moje trzecie spotkanie z twórczością autorki,które również uważam za całkiem udane. Jest to bowiem jedna z tych historii, które z pewnością pozostaną w mojej pamięci jeszcze na długi czas.

Główną zaletą owej powieści jest przede wszystkim postać głównej bohaterki, Alicji, która pracuje w szpitalu jako internistka. Młoda kobieta pochłonięta jest pracą do granic możliwości, tracąc przy tym czas na to, co najważniejsze - na znalezienie prawdziwej miłości. Wszystko jednak zmienia się, gdy decyduje się na kilkudniowy wyjazd do Zakopanego, który miał być tylko zwykłym wypadem ze znajomymi. Los jednak postawił na jej drodze tajemniczego i obłędnie przystojnego Michała, ratownika górskiego, który z marszu skrada serce kobiety. Jak to jednak w życiu bywa, historia ich miłości wcale nie jest tak słodka i idealna, jaką mogłaby się wydawać. Aby osiągnąć pełnie szczęścia będą musieli zmierzyć się z wieloma problemami, na które nie zawsze będą odpowiednio gotowi... 
Autorka nakreśliła postać Alicji niezwykle życiowo, nie tworząc kolejnej księżniczki, która bujając w obłokach czeka na ukochanego. Alicja to typowa kobieta z krwi i kości, jakich wiele wokół nas i fakt ten uważam za główny plus tej historii. 

Niewątpliwie warto zwrócić również uwagę na sam klimat Zakopanego, które w powieści tej jawi się jako barwne i magiczne miejsce z mnóstwem tajemnic. I chociaż byłam w nim już niejednokrotnie po lekturze tej powieści mam wielką ochotę na jak najszybszy powrót do tego górskiego miasteczka i zasmakowania na nowo jego cudownym klimatem. 

"Obudź się, Kopciuszku" to magiczna historia o miłości i poszukiwaniu szczęścia. Jest to również jedna z tych historii, które jasno pokazują, że do pełni szczęścia wcale nie potrzeba wiele - ot wystarczą przyjaciele i ukochana osoba obok - a wtedy wszystko, nawet te najgorsze problemy jesteśmy w stanie pokonać. Banalne i jednocześnie tak bardzo życiowe!

Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak tylko szczerze zachęcić Was do sięgnięcia po tę powieść. Ogrom emocji gwarantowany!

16 komentarzy :

 1. Czytałam i również bardzo mi się podobała.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki...fabuła bardzo na czasie (praca całe życie ludzi)Może kiedyś się skusze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomijając recenzję,piękne zdjęcie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z Twoją refleksją z końca recenzji, zgadzam się w 100%:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie przeczytam tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię takie magiczne opowieści. Jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam na nią straszną ochotę ;)
  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam i bardzo mi się podobała, a teraz czytałam inną książkę Natalii Sońskiej i jest to jakby ciąg dalszy, może nie do końca, ale też pojawiają się postaci Alicji i Michała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz pewne na myśli "Zakochaj się, Julio", którą to powieść również ostatnio czytałam ;-)

   Usuń
 9. Czytałam jakiś rok temu chyba, może książką jakoś specjalnie mnie nie zachwyciła, ale podobała mi się. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. tez czytałam i polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Od dłuższego czasu planuję poznać twórczość tej autorki. Mam nadzieję, że w końcu nadrobię zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 12. Już od dawna planuję przeczytać, ale jakoś nigdy mi nie po drodze :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie do końca czuję się przekonana. ;/

  OdpowiedzUsuń
 14. Książkę czytałam i mnie osobiście bardzo się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 15. Czytałam, jak również "Zakochaj się Julio" i obie bardzo mi się podobały, w sam raz na zimowy czas:)
  https://slonecznastronazycia.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka