GORĄCE MAJOWE ZAPOWIEDZI KSIĄŻKOWE.


Jednym z najchętniej czytanych postów na moim blogu są comiesięczne zapowiedzi książkowe, które dla Was przygotowuję. Biorąc pod uwagę również fakt, iż w maju na rynku wydawniczym będzie naprawdę gooorąco, tym razem także postanowiłam zrobić takie zestawienie wybranych przeze mnie  premier.

Wydawnictwo Filia :

"Zosia Krasnopolska otrzymuje w spadku od pani Stefanii zrujnowaną willę w Rudzie Pabianickiej. Rudera okazuje się domem z duszą uwięzioną w dalekiej przeszłości. Stary dom otoczony sadem – niegdyś bardzo piękny – kryje sekrety swoich mieszkańców. Zosia powoli zgłębia jego tajemnice. Kiedy na jej drodze pojawi się Szymon, odkryje najważniejszy sekret: dowie się, czym są prawdziwa przyjaźń oraz miłość. Zrozumie, że tak jak drzewa czereśni muszą rosnąć obok siebie, by wydać owoce, tak ludzie muszą się kochać, by ich wspólna droga przez życie miała sens.

Powieść o przeszłości zaklętej w każdym dniu i o darach, które otrzymujemy od losu, jeśli patrzymy także sercem… 

Najnowsza powieść Magdaleny Witkiewicz to historia o tym, że nawet najbardziej niepozorna decyzja wpływa na nasze życie, a przeszłość zawsze wybrzmiewa w teraźniejszości."

Magdalena Witkiewicz "Czereśnie zawsze muszą być dwie", premiera 10 maja 2017.

"Gdzie jest Wiktor Forst?
To pytanie zadają sobie zakopiańscy śledczy, gdy topniejący w Tatrach śnieg odsłania makabryczny widok na zboczach Giewontu. Odnalezione zostają zwłoki grupy kobiet, których za życia nic ze sobą nie łączyło.
Żadna wycieczka nie zaginęła zimą na szlakach, a wszystkie ofiary wypadków w górach zostały odnalezione. W dodatku na ciałach nie ma żadnych śladów świadczących o tym, by doszło do zabójstw. Kiedy w Zakopanem znikają jednak kolejne kobiety, nie ma wątpliwości, że na Podhalu pojawił się seryjny zabójca.
Policja odkrywa ślad prowadzący do Wiktora Forsta. Problem polega na tym, że nikt nie wie, gdzie od roku przebywa były komisarz…"

Remigiusz Mróz "Deniwelacja", premiera 10 maja 2017.


"Czas letniego przesilenia to święto zjednoczenia największych przeciwstawnych sobie sił – ognia i wody, słońca i księżyca, mężczyzny i kobiety oraz tego, co ich łączy i jednocześnie dzieli.
W noc świętojańską, pełną ludowej magii i wróżb, Ksenia plecie wianek z polnych kwiatów i ziół, by rzucić go w nurt Biebrzy i poznać odpowiedzi na zapisane w sercu pytania. 
Nie jest to jednak tak proste, jak by się wydawało. Podlaska zielarka zdradza stare sekrety, tatarska fałdżejka odprawia własne uroki… Za ich sprawą ścieżki, którymi podąża Ksenia, plączą się coraz mocniej. 
Na szczęście stary dworek w Bujanach – otoczony kwiatami, aromatycznymi ziołami i dobrą energią – daje Ksenii siłę, by podążać drogą, którą wiedzie ją intuicja.
Poprzez pełne uroku podlaskie krajobrazy, w otoczeniu prastarych słowiańskich zaklęć i w towarzystwie oryginalnych przyjaciół, ekscentrycznej babki i ciemnookiego Tatara, Ksenia zbliża się do rozwiązania sekretu swojej rodziny. 
Odnalezienie właściwej drogi pozwoli Kseni na dotarcie do najpilniej strzeżonych tajemnic, odkrycie kart rodzinnej historii przyniesie jej duszy ukojenie, a sercu przywróci jego właściwy rytm."

Renata Kosin "Tatarka", premiera 24 maja 2017 roku.


Wydawnictwo Kobiece :


"Trzecia powieść bestsellerowej autorki, Nadii Hashimi. Chociaż Ziba od lat prowadzi życie kochającej żony, cierpliwej matki i spokojnej mieszkanki wsi, los okrutnie kpi z jej statecznej sytuacji. Mąż kobiety, Kamal zostaje zamordowany siekierą i znaleziony na ich podwórzu. Ziba jest w ogromnym szoku, więc nie potrafi wyjaśnić, co robiła w momencie zabójstwa. Dzieci zarzekają się, że ich matka nigdy w życiu nie dopuściłaby się takiego czynu. Jednak członkowie rodziny Kamala są przekonani o jej winie i domagają się sprawiedliwości, w wyniku czego Ziba trafia do aresztu dla kobiet."

Nadia Hashimi "Dom bez okien", premiera 12 maja 2017.
"Oto ostatnia część namiętnej serii Katy Evans. Love story, które spowodowało szybsze bicie serca u niejednej czytelniczki, wybucha na nowo. Jaką niespodziankę los przygotował Malcolmowi Saintowi i Rachel Livingston, czyli najmodniejszej parze w Chicago? "

Katy Evans "Ms. Manwhore", premiera 12 maja 2017 roku.

Grupa Wydawnicza Publikat SA :

"Przystojny trzydziestolatek szuka żony – czy przy okazji znajdzie miłość?

Młody prawnik z Krakowa, Hugo Hajdukiewicz, planuje jak najszybciej zmienić stan cywilny. Założenie rodziny przed trzydziestymi urodzinami to warunek narzucony mu w testamencie przez wuja. W poszukiwaniu idealnej kandydatki pomysłowy biznesmen wprowadza w życie plan „Żona”. Wkrótce poznaje młodziutką, nieśmiałą studentkę. Niedomyślająca się niczego dziewczyna szybko ulega urokowi przystojnego mężczyzny. Jednak misternie przygotowany plan matrymonialny niespodziewanie wymyka się spod kontroli…"

Beata Majewska "Konkurs na żonę", premiera 10 maja 2017 roku.Wydawnictwo Replika :


"Dynamicznie wzrastająca najmłodsza dzielnica Krakowa ciągle jeszcze przypomina miasto rodem z dzikiego zachodu. Pomiędzy nowymi domami, przeludnionymi barakami i terenami budowlanymi kwitnie hazard, a sprawiedliwość bywa wymierzana na własną rękę. Za dnia wznoszone są domy, kina, szpital oraz szkoły, natomiast nocami w mrocznych zaułkach czają się przestępcy oraz prostytutki. Nad głowami mieszkańców, niczym mityczny miecz Damoklesa, wisi groźba wybuchu kolejnej wojny. Oto Nowa Huta lat 50. – siedlisko socrealistycznego absurdu, w którym rozrastająca się rodzina Szymczaków poszukuje swojego miejsca w świecie. 
Bronek nie może odnaleźć szczęścia w małżeństwie i wciąż tęskni za Bogumiłą. Do miasta przyjeżdża Andrzej, aby z dala od Pawlic uporać się z rozpaczą po tragicznie zmarłej Agacie. Julia z przestrachem odkrywa, że jest obserwowana przez tajemniczego mężczyznę o podejrzanym wyglądzie. W dodatku pewnego dnia na nowohuckich łąkach robotnicy natrafiają na makabryczne znalezisko… "

Edyta Świętek "Łąki kwitnące purpurą", premiera 23 maja 2017.


Wydawnictwo Prószyński i S-ka :

"Kontynuacja dotychczasowych powieści Tanyi Valko. Ulubieni bohaterowie powracają: Dorota, jej dwie córki − Marysia i Daria − oraz ich mężowie: Hamid Binladen, bojownik ze światowym terroryzmem, główny antagonista fundamentalisty dżihadiego Johna, życiowego partnera Darii. Tym razem śledzimy losy dwóch arabskich mężów, ludzi diametralnie różnych, których pokochały pół-Arabki. Nie będzie już wątpliwości, kto jest zły, a kto dobry.

Jak radzą sobie europejskie kobiety w świecie ogarniętym krwawą wojną? Jak wygląda codzienność kalifatu, który powstał na terenach Syrii i Iraku? Jakie jest miejsce kobiety w Państwie Islamskim – czy wszystkie są uciemiężone i pokrzywdzone, czy może niektóre popierają okrutny porządek, narzucony przez szalonych fundamentalistów?
Czy Darii uda się uciec z piekła na ziemi? Czy dżihadi John, morderca i sadysta, a zarazem człowiek wybitnie inteligentny, ma jeszcze szansę zejść z przestępczej ścieżki? Czy Marysia i Hamid znów wyruszą na poszukiwania krewniaczki? I co na to wszystko Dorota? Dokąd zmierza nasz świat i czy to już jego koniec czy dopiero początek przemian?"

Tanya Valko "Arabski mąż", premiera 9 maja 2017.

"Emilia Przecinek, znana autorka powieści dla kobiet, w wieku czterdziestu lat zostaje rozwódką z dwójką nastoletnich dzieci, kredytem hipotecznym do spłacenia oraz matką i teściową na karku. Dzieci nalegają, żeby chodziła na randki, a obie starsze panie, no cóż, jak to one, włażą z butami, gdzie tylko się da. W takiej sytuacji można albo załamać się nerwowo, albo popełnić morderstwo.
Mimo niesprzyjających okoliczności Emilia postanawia odmienić swoje życie. Nie jest to łatwe, gdyż mężczyźni, których spotyka, absolutnie nie przypominają wspaniałych bohaterów jej powieści.
Pech chce, że teściowa pisarki łamie nogę. Unieruchomiona na wózku, zaczyna obserwować sąsiadów, co okazuje się zajęciem na pełen etat, a nawet dwa, gdyż nie wszystko można zobaczyć przez okno, niektóre rzeczy trzeba podsłuchać. Przed wścibskimi staruszkami nic się nie ukryje. Ani kochanka o czerwonych włosach, ani skłonna do awantur żona, ani leżący w piwnicy trup, którego znajduje Emilia."

Olga Rudnicka "Życie na wynos", premiera 9 maja 2017.

Wydawnictwo Muza :


"W południowo-zachodniej Irlandii, w dziewiczej okolicy, głęboko w lesie mieszka samotna młoda kobieta, Laura. Jest obdarzona niespotykanym talentem. Niezwykły dar polega na umiejętności naśladowania rozmaitych dźwięków. Za sprawą zaskakującego zbiegu okoliczności, Laura staje się telewizyjną celebrytką. Czy wielka miłość, która równocześnie pojawiła się w jej życiu, uchroni ją przed pułapkami i niebezpieczeństwami czyhającymi w bezwzględnym świecie? „Lirogon” to przemyślana, głęboko poruszająca historia miłosna. Historia dzikiego serca, które bije w każdym z nas."

Cecelia Ahern "Lirogon", premiera 10 maja 2017.

"Spokojne i dostatnie życie Giovanniego – trzydziestoletniego pisarza – kończy się, gdy przez portal internetowy kontaktuje się z nim Ona. Nie zna nawet jej imienia, jednak ona zdaje się wiedzieć o nim wszystko. Czat z tą tajemniczą kobietą, początkowo niewinny, z upływem dni przekształca się w intrygującą wirtualną znajomość, by w końcu przerodzić się w prawdziwą obsesję.
Decyzje Giovanniego będą miały wpływ nie tylko na niego, ale również na jego żonę i dwuletnią córkę. Gdy rozsądek walczy z fascynacją, nikt nie może być pewien rozwoju wypadków."

Federico Moccia "Jesteś moją obsesją", premiera 10 maja 2017.


Wydawnictwo Znak/Znak Literanova/Otwarte :


"Kiedy Kamil poznaje Maję, ta planuje właśnie wrzucenie swojego starego opla do Wisły. Pełna energii i mająca ogromny apetyt na życie dziewczyna od początku fascynuje przystojnego studenta, ale też od razu wyraźnie stawia granicę: Obiecaj mi, że się nigdy we mnie nie zakochasz. 

Początkowo Kamil nie widzi w tym nic złego. Dopiero przeprowadził się do Warszawy, zaczął studia. Mogą być kumplami z akademika. Albo przyjaciółmi. Albo friends with benefits…

Ale czy taka relacja jest w ogóle możliwa? Skoro są tylko przyjaciółmi, to dlaczego Kamil ma ochotę rozszarpać każdego faceta, który zbliży się do Mai? I jaka tajemnica nie pozwala Mai na planowanie przyszłości? "

Agata Czykierda-Grabowska "Wszystkie Twoje marzenia", premiera 10 maja 2017.

"Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno, zamieniając słowa w obrazy, w których ukrywa też własne tajemnice.
Auburn pojawia się w jego galerii akurat wtedy, gdy Owen szuka asystentki. Dziewczyna od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Wydaje się, że Owen jest dla niej szansą na znalezienie ukojenia i wsparcia, a ona dla niego natchnieniem i nowym kolorem w autoportrecie.
Wzajemne uczucie dodaje życiu barw, jednak tajemnice zaczynają tworzyć rysy na ich związku. Auburn odkrywa, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze. Głos serca podpowiada jednak, że miłość wymaga największych poświęceń."

Colleen Hoover "Confess", w sprzedaży od 1 maja 2017.

"Leśną Polanę spowił mrok. Kiedy już wszystko wskazywało na to, że szczęście odnalazło do niej drogę, Gabriela nagle znika. Zło, które krzywdziło, wciąż nie jest syte bólu.
Czy przyjaciele Gabrieli – i ten, który nie przestał jej kochać – zapobiegną nieszczęściu?

Majka i Julia są gotowe na wszystko, by ocalić przyjaciółkę. Jednak los sprzysiągł się przeciwko nim. Niespodziewane wydarzenia zmuszają do trudnych wyborów i jeszcze trudniejszych decyzji. A kiedy w grę wejdą uczucia – oraz przystojni bliźniacy Marcin i Patryk – można spodziewać się wszystkiego… "

Katarzyna Michalak "Czerwień Jarzębin", w sprzedaży od 22 maja 2017."Witajcie w olśniewającym pałacu tureckich sułtanów – to tutaj rozegrały się sceny, które znamy z serialu Wspaniałe stulecie. Tu właśnie przez ponad siedem wieków władcy Imperium Osmańskiego rządzili, knuli intrygi i ulegali namiętnościom. Bo za tronem niemal każdego z nich stała nie mniej potężna kobieta.

Ta książka odkryje przed wami sekrety pałacu Topkapı. Przekroczymy strzeżoną przez białych eunuchów złotą Bramę Szczęśliwości, aby zajrzeć do prywatnych apartamentów sułtana, gdzie czterdziestu paziów czekało na jego rozkazy. Dwustu kelnerów podawało posiłki z kuchni na stół władcy. Niosąc je, mijali Klatkę, gdzie w zamknięciu żyli pretendenci do tronu. Rzucali też ciekawe spojrzenia w stronę haremu – serca pałacu strzeżonego przez czarnych eunuchów o imionach pochodzących od kwiatów: Hiacynt, Goździk czy Róża. To w haremie toczyły się bezwzględne walki o serce sułtana i realną władzę nad imperium.

John Freely zabiera nas w niezwykłą wyprawę przez siedemset lat intryg, przepychu i namiętności. Poznajcie sekrety haremu, zajrzyjcie do listów miłosnych Sulejmana i Roksolany, odnajdźcie ślady polskich gości nad wodami Bosforu. Lektura obowiązkowa nie tylko dla fanów Wspaniałego stulecia, ale i dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć władców Turcji – również tych obecnych."

John Freely "Prywatne życie Sułtanów. Sekret władców Imperium Osmańskiego", w sprzedaży od 22 maja 2017.

*****
Jak co miesiąc, koniecznie dajcie znać, na jakie książki czekacie i czy zainteresowała Was jakaś pozycja z prezentowanych przeze mnie powyżej.

25 komentarzy :

 1. Polecam najnowszą książkę Magdy Witkiewicz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mój zdecydowany majowy "Must have", więc z pewnością przeczytam tę książkę najszybciej, jak się tylko da :D

   Usuń
 2. Ja czekam za Aleja Róż Edyty Swiatek Katarzyny Michalak Czerwona jarzebina i wszystkie twoje marzenia pozdrawiam m...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka p.Świętek to pozycja, po którą również mam zamiar sięgnąć jak najszybciej ;-)

   Usuń
 3. Koniecznie muszę mieć książkę Olgi Rudnickiej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także, bowiem jak dotąd nie przeczytałam jeszcze ani jednej jej powieści :(

   Usuń
 4. Właśnie będę zabierała się za czytanie "Confess" :)
  Chciałabym w końcu poznać twórczość Magdaleny Witkiewicz. Podobno jej książki są super :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam większość książek autorki i praktycznie każda z nich przypadła mi do gustu, więc śmiało mogę je polecić ;-)

   Usuń
 5. Niecierpliwie czekam na "Confess" :) Uwielbiam twórczość Colleen Hoover :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nic się,czeholnie nie rzuciło mi się w oczy, na szczęście! Mam tyle zaległości, że aż się boję wchodzić na te posty z zapowiedziami:D

  OdpowiedzUsuń
 7. Osobiście polecam ,,Łąki kwitnące purpurą''. Przecudowna saga. A ja natomiast mam w planach ,,Konkurs na żonę''.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno sięgnę po książki Olgi Rudnickiej i Remigiusza Mroza. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. O, nie nie, nie! Nie oglądam żadnych zapowiedzi - w maju mam dwa wesela, komunię i biwak - mam więc szlaban na kupowanie nowych książek :D

  Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Hmmm... Zupełnie nie mój typ książek.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chciałabym przeczytać najnowszą powieść Witkiewicz oraz "Wszystkie twoje marzenia".

  OdpowiedzUsuń
 12. Już się nie mogę doczekać książki Pani Witkiewicz :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czereśnie zawsze muszą być dwie ma przeuroczo brzmiącą fabułę. Zosia? Pani Stefania? Wszystko brzmi tak swojsko. :))

  OdpowiedzUsuń
 14. Zainteresowała mnie tylko ostatnia ksążka, o tych sułtanach :) Zapisuję tytuł. Reszta nie dla mnie.

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!
  zaczytana-w-fantastyce.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Z tych książek, które wymieniłaś niestety nic nie wpadło mi w oko, ale muszę jeszcze nadrobić zaległości kwietniowe, więc na pewno w maju nie będę się nudzić. xD
  Pozdrawiam! :)
  http://recenzjeklaudii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Ojj....wszystko 😀 wszystkie książki mnie interesują. Cudowny maj się zapowiada - jeszcze tylko trochę więcej czasu na czytanie by się przydało 😉

  OdpowiedzUsuń
 17. W maju mamy wiele ciekawych premier! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Z niecierpliwością wyczekuję książki Pani Magdy Witkiewicz. Ciekawi mnie również "Wszystkie twoje marzenia" oraz "Konkurs na żonę" :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Maj to cudowny miesiąc :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Gorące majowe premiery rozgrzewają nieprzyjemną aurę. Kilka z tych książek mam na oku

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka