[ZAPOWIEDŹ WYDAWNICZA] : "Powrót do starego domu" Ilona Gołębiewska.


29 marca nakładem Wydawnictwa Muza ukaże się najnowsza powieść Ilony Gołębiewskiej pt "Powrót do starego domu". Jak informuje wydawca będzie to "trzymająca w napięciu opowieść o sile ludzkich pragnień i marzeń".

Notka prasowa wydawcy :

Dom, w którym czas się zatrzymał

Obraz i wspomnienia beztroskiego dzieciństwa to często jedyne piękne chwile, które pozostają w pamięci. To one budują człowieka i tworzą jego historię. W ich stronę kierują się myśli w czasie życiowych zawirowań. Do świata wspomnień o utraconym świecie dzieciństwa pozwala się przenieść „Powrót do starego domu”, powieść Ilony Gołębiewskiej. Premiera książki już 29 marca.

Czasami los jest przewrotny, a widoczne na pierwszy rzut oka szczęście całkowicie złudne. Mogłoby się wydawać, że Alicja Pniewska ma wszystko. Jednak to tylko pozory, za którymi kryje się smutna prawda. W jej życiu brakuje najważniejszego – wsparcia najbliższych osób. Dlatego wciąż żyje wspomnieniami o rodzinnym domu, w którym czuła się bezpieczna i bezgranicznie kochana przez rodziców i dziadków.
Alicja ma 37 lat. Jej małżeństwo właśnie się rozpadło, straciła lukratywną posadę, została bez dachu nad głową. W ciężkich chwilach pomocy udziela jej jedynie Dorota, przyjaciółka z czasów studenckich. Uciekając przed swoim zrujnowanym życiem, Alicja znajduje schronienie w starym rodzinnym domu w malowniczej miejscowości Pniewo. Z radością odkrywa, że jest to idealne miejsce do odzyskania równowagi i że tu właśnie ma szansę znaleźć duchowe ukojenie. Decyduje się na remont starego rodzinnego domu. Postanawia zostawić przeszłość za sobą i rozpocząć całkiem nowy rozdział w życiu. Zaskakujące zdarzenia, niezwykli ludzie i tajemnica sprzed lat wystawią Alicję na ciężką próbę. Ponownie stanie przed koniecznością walki o swoje szczęście.
Pewnej upiornej nocy spotyka Dziada – legendarnego uczestnika wydarzeń, które przed kilkudziesięcioma laty wstrząsnęły Pniewem. Otrzymuje od niego pamiętnik swojego dziadka Jana, który opisuje w nim piekło wojny. Nieoczekiwanie w starej szafie na strychu Alicja znajduje dokument ujawniający przed nią kolejne tajemnice przeszłości. Na idealnym dotąd wizerunku jej rodziny powstaje rysa... Alicja odkrywa pilnie strzeżony rodzinny sekret z przeszłości. Co wydarzyło się w Pniewie, kiedy Alicja była jeszcze dzieckiem? Czy tajemnica z przeszłości przekreśli szansę na szczęśliwe życie, które na nowo zaczęła budować? Tragiczny los małego Michałka całkowicie zmieni podejście Alicji do życia, a miłość upomni się o nią w najmniej spodziewanym momencie. Czy prawda o przeszłości rodziny pozwoli odnaleźć jej szczęście u boku kochanego mężczyzny?
„Powrót do starego domu” to prawdziwa, poruszająca i trzymająca w napięciu do ostatnich stron książka o sile ludzkich pragnień i marzeń. Daje wiarę i nadzieję na to, że nigdy nie jest za późno, by budować swoje życie od nowa. Przenosi do świata dziecięcych wspomnień i miejsca, które w sercu każdego człowieka ma szczególne znaczenie – do rodzinnego domu. Subtelny styl i finezja, z jaką autorka tworzy wielowątkową fabułę powieści, zadowolą najbardziej wymagających czytelników. Ilona Gołębiewska pokazuje, że w dorosłym życiu nie ma nic cenniejszego niż piękne wspomnienia z dzieciństwa. Udowadnia, że prawdziwy dom to ludzie, do których zawsze się powraca. Choćby tylko w pamięci. Dom to rodzina, a rodzina to bagaż wielu emocji i doświadczeń na całe życie. Z tym bagażem człowiek idzie w świat. Może zajść daleko i odnieść wiele sukcesów, jednak zawsze wraca tam, gdzie zaczęła się jego historia.

Ilona Gołębiewska (urodzona w 1987 r.) - w wieku pięciu lat postanowiła, że w przyszłości będzie uczyć oraz pisać książki... i słowa dotrzymała. Na co dzień pracuje ze studentami, prowadzi zajęcia terapeutyczne dla dzieci i młodzieży, a także skutecznie szkoli dorosłych i seniorów. Jest poetką, debiutowała w 2012 r. tomem Traktat życia, należy do Światowego Stowarzyszenia Poetów. Autorka wielu książek i artykułów naukowych oraz bajek, baśni i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Mieszka w Warszawie, ale gdy pisze, ucieka do starego drewnianego domu na mazowieckiej wsi. Uwielbia pracę z ludźmi, długie podróże do zapomnianych miejsc, czytanie książek po nocach oraz zapach świeżej kawy o poranku. Jej wielkim marzeniem jest założenie fundacji. Mistrzyni emocji! Bardzo mocno wierzy w happy endy! Prowadzi stronę autorską www.ilonagolebiewska.pl

*****

W ciągu kilku najbliższych dni pojawi się na blogu moja recenzja o tejże pozycji. Jesteście jej ciekawi? 

13 komentarzy :

 1. Czekam zatem na Twoją recenzję ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się zatem, aby pojawiła się ona tutaj jak najprędzej :-)

   Usuń
 2. Hm ... nie wiem nie przekonuje mnie jakoś opis :D


  Buziaczki
  coraciemnosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękna okładka. Co do samej książki, to poczekam na pierwsze recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się historia pełna tajemnic. Przeczytam ją z przyjemnością. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że powinna przypaść do gustu również Tobie :) Pozdrowienia!

   Usuń
 5. Sama nie wiem czy jest to pozycja dla mnie :) Poczekam na Twoją recenzję i wówczas podejmę decyzje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że do końca następnego tygodnia uda mi się napisać swoją recenzję :)

   Usuń
 6. Ja bardzo lubię kiedy w powieści mamy jakiś wątek z historią w tle, a tutaj ten pamiętnik i dokumenty brzmią niezwykle intrygująco i to właśnie dlatego wątku sięgnęłabym po powieść. Ale oczywiście z niecierpliwością czekam również na Twoją opinię.

  Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zauroczyła mnie ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Urocza okładka ;) Czekam na recenzję!

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam na Twoją recenzję:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękna okładka, treść mysle ze tez trafiłaby w mój gust

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka