LUTY 2017 : ZAPOWIEDZI KSIĄŻKOWE.

Styczeń powoli dobiega końca, a więc przyszedł czas na zapowiedzi wydawnicze lutego. Przyznam szczerze,że już dawno nie byłam zaintrygowana tak wieloma tytułami w jednym miesiącu i aż nie chcę myśleć, ile znowu wydam na nowe książki :/ Mam nadzieję, że pozycje z poniżej listy zainteresują również Was.

Wydawnictwo Sine Qua Non :

"Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już, kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych tożsamości, a teraz na niczym nie zależy jej tak mocno, jak na poznaniu tej prawdziwej.
Zdradzona przez najbliższych, ścigana przez płatnych zabójców i nękana przez domagające się uwagi duchy przeszłości, rusza do kolebki wszystkich strachów – do magicznej Norwegii, gdzie wszystko się zaczęło.Tam czekać będą na Nikitę ludożercze trolle, boskie pszczoły, niespuszczające jej z oka kruki i tajemniczy Akuszer Bogów. Odpowiedzi oczywiście też – ale czy takie, jakich oczekuje?Jedno jest pewne: nie będzie to spokojna i sentymentalna wyprawa do źródeł."
Aneta Jadowska "Akuszer Bogów", premiera 15 lutego 2017r.

Wydawnictwo Filia :
"Autorka powieści kryminalnych, Róża Krull, otrzymuje zaproszenie na zjazd pisarzy, odbywający się we dworku pod Krakowem. Już pierwszego dnia jej koleżanka po piórze zostaje otruta. Wszystko wskazuje na to, że morderca, który zostawił na miejscu zbrodni czarną różę, wciela w życie fabułę jednej z powieści Krull. A inni zaproszeni pisarze wcale nie są tak niewinni, jak się wydaje... Pisarka rozpoczyna prywatne śledztwo. Pomagają jej w tym zakochany w gotowaniu specjalista od public relations, zafascynowany kryminałami boy hotelowy oraz trzy szalone blogerki. Czy detektywi-amatorzy okażą się skuteczniejsi od policji? Do trzech razy śmierć to pierwsza część nowej serii komedii kryminalnych, zatytułowanej „Róża Krull na tropie”. W przygotowaniu tom drugi – Zabójcza korekta."
Alek Rogoziński "Do trzech razy śmierć", premiera 1 luty 2017r.

"Miałam zaplanowane całe życie. Idealny chłopak. Świetni przyjaciele. Wszystko układało się dokładnie po mojej myśli.Było tak aż do pewnej feralnej nocy, z której nic nie mogę sobie przypomnieć. To wszystko moja wina, a teraz zostały mi po nim jedynie wspomnienia. Tonęłam w wyrzutach sumienia, póki Sam Shea nie wrócił do mojego życia i nie pomógł mi się pozbierać. Powoli otworzył moje serce i zamieszkał w nim, zanim się zorientowałam, co właściwie się dzieje. Wiem, że na niego nie zasługuję.Próbuję poukładać swoje życie na nowo, ale zaczynają wracać do mnie okruchy wspomnień z tamtej pamiętnej nocy. Kłamstwa i sekrety powoli niszczą wszystko, co dla mnie drogie.Okazuje się, że być może nie jestem jedyną, która powinna czegoś żałować."
Lisa De Jong "Kiedy pozostaje żal", premiera 8 lutego 2017.

"Jolly, ciotka Mirabelli Matthews, zmarła dość nieoczekiwanie i w tajemniczych okolicznościach.W rezultacie Mirabella dziedziczy willę na południu Francji. Podczas podróży kobieta poznaje Verity, młodą dziewczynę, która uciekła od męża, i zabiera ją do siebie. Ich samochód zostaje zepchnięty z drogi i kobiety cudem uchodzą z życiem, a wkrótce okazuje się, że niebezpieczeństwa się na tym nie skończą… Okazuje się, że ciotka Jolly wiodła ciekawsze życie, niż można by podejrzewać, a kilku mężczyzn, którzy stanowili jego ważną część, pojawia się na progu willi Romantica. Mirabella i Verity muszą się dowiedzieć, komu mogą ufać, a kto zwyczajnie wykorzystuje swój urok, by pod maską grzeczności skryć twarz mordercy."
Elizabeth Adler "Sekret willi Romantica", premiera 15 lutego 2017r.

Wydawnictwo Kobiece :
"Oto podnosząca na duchu i wzruszająca opowieść o tym jak seria intensywnych zdarzeń zmieniła życie młodej matki raz na zawsze. Stojąc na Tower Bridge, trzymając w drżących dłoniach dziecko i będąc gotowa do skoku, Mary Daniels doświadczyła najbardziej mrocznego momentu swego życia. Książka opowiada o tym, co nastąpiło w dalszej kolejności, czyli o zaskakującej podróży do własnego wnętrza. Było to natchnieniem do odkrycia dziewięciu prostych, acz godnych przemyślenia pytań. To właśnie one uratowały jej życie. Mary Daniels to doprawdy „dzika kobieta” w najlepszym tego słowa znaczeniu. Inspirująca i przekonująca mówczyni dzięki swoim dziewięciu pytaniom pomogła rzeszom ludzi. Metafizyczna transformacja wnętrza to swoisty proces, który da piękne owoce zarówno osobom zainteresowanym zgłębianiem duchowych potrzeb, jak i kompletnym nowicjuszom w temacie. Zacznij pozazmysłową przygodę, która zajmie ci tylko dziewięć minut każdego poranka. To idealny poradnik dla zwykłych, pracujących ludzi, którzy szukają wykonalnego sposobu na poukładanie spraw i poznanie wewnętrznego „ja”."
Mary Daniels "Dzikie przebudzenie", premiera 17 lutego 2017r.

"Kiedy rozpoczyna się XX wiek, nadchodzi kres panowania Danii nad Wyspami Dziewiczymi, a władzę w tym miejscu przejmują Stany Zjednoczone. Na Morzu Karaibskim tonie statek. Śmierć bezlitośnie zbiera żniwo, a na wraku znajduje się ojciec głównych bohaterów. Dwie osierocone siostry wraz z przyrodnim bratem stają w obliczu niepewnej przyszłości i trudnej do zidentyfikowania tożsamości. Każde z dzieci jest w posiadaniu niezwykłej aparycji oraz… wyjątkowego daru, który może być dla nich błogosławieństwem albo przekleństwem.Na kartach „Krainy Miłości i zatracenia” zapisane są losy trzech pokoleń klanu zamieszkującego tropikalne wyspy. Pełna kontrastów saga to jednocześnie nietuzinkowa kompozycja, łącząca w sobie prozę życia oraz pozazmysłowe doświadczenia. Jest to wyjątkowa książka, w której odbijają się echa stylu Gabriela Garcíi Márqueza, a jednocześnie czuć silny wpływ mistycznej karaibskiej magii. Rytm miłości i tego, co na pierwszy rzut niewidoczne pulsuje z każdej strony, wprawiając czytelnika w niemy zachwyt. Sześćdziesiąt lat dziejów rodziny Bradshaw niesie za sobą wiele osobowości, zakazane romanse, klątwy, magiczne rytuały i dary, próby lojalności, narodziny, śmierci, porażki i zwycięstwa. „Kraina miłości i zatracenia” to wspaniały, barwny debiut wykreowany przez pełną potencjału, młodą pisarkę."
Tiphanie Yanique "Kraina miłości i zatracenia", premiera 17 lutego 2017 roku.
"Katy Evans ponownie zniewala historią seksownego Malcolma Sainta. Manwhore +1 to już drugi tom kultowej serii, która podbiła serca milionów czytelniczek na całym świecie. W tej książce znajdziesz ogrom zmysłowości. Do tego dodaj + jedno seksowne spojrzenie spod przymrużonych powiek… + jeden pocałunek, który sprawia, że miękną ci nogi… + 1 obłędny szczyt rozkoszy, który wyraża się niepohamowanym krzykiem ekstazy… Ponownie zakochasz się w historii wpływowego i bogatego playboya bez skrupułów, który zdecydowanie jest przepełniony grzechem, a jego nazwisko Saint (tł. święty) nie jest ani trochę adekwatne… Jeszcze raz zobaczysz, że bezwzględność i silny charakter w interesach przekłada się na brak kompromisów w łóżku i nieustępliwość w dążeniu do spełnienia w erotycznej strefie… A co u naszej „niewinnej” Rachel? Cóż, Malcolm Saint miał być wyłącznie zadaniem. Misją dziennikarską. Interesem. Artykułem. Chociaż próbowała odkryć jego karty, to on odkrył jej delikatne wnętrze i instynktowne potrzeby. Serce wygrało z rozumem i nic już nie może powstrzymać Rachel w dążeniu do spełnienia nowej misji. Misji przeistoczenia się ze zwykłej dziennikarki w panią + 1 Malcolma Sainta."
Katy Evans "Manwhore +1", premiera 17 lutego 2017 roku.
Wydawnictwo Otwarte :
"Wyglądamy jak ludzie. Jesteśmy agresywni, zdolni do bezgranicznego okrucieństwa i absolutnej lojalności. Właśnie dlatego jesteśmy strażnikami zamożnych rodzin. Służę córce senatora, Sidonii, którą traktuję jak siostrę. Zrobiłabym dla niej wszystko. Teraz, aby ją ochronić, muszę udawać, że nią jestem, zachowując w tajemnicy moje zdolności. Wśród bezwzględnych polityków walczących o władzę w imperium odkryłam w sobie cechę, której zawsze mi odmawiano – człowieczeństwo.Mam na imię Nemezis i jestem diaboliką.Czy mogę zostać iskrą, która rozbłyśnie w mroku imperium?"
S.J.Kincaid "Diabolika", w sprzedaży od 6 lutego 2017 roku. 

Wydawnictwo Marginesy :
"Kilkunastoletnia Soraya mieszka w Syrii. Gdy wybucha wojna domowa, ginie jej brat, rodzinny dom zamienia się w gruzy, a dziewczyna wraz z matką i rannym ojcem musi uciekać. Trafia do obozu dla uchodźców w Turcji – pobyt jednak zamienia się w piekło. Aby ratować córkę, ojciec decyduje się wydać ją za mąż. Dopiero w drodze do przyszłego męża Soraya dowiaduje się, że będzie drugą żoną ponad dwukrotnie starszego od siebie mężczyzny. Pierwsza żona i jej trzy córki nie ukrywają swojej nienawiści. Soraya czuje się jak w pułapce. Jednak czas płynie, a świeżo poślubiony małżonek nie ustaje w zabiegach o jej względy. Dziewczyna zaczyna dostrzegać, że jest kochana, uczy się, jak sama może kochać, jej ciało budzi się do miłości… I wtedy po raz kolejny, z dnia na dzień, sama w obcym kraju, bez dokumentów, bez pieniędzy, Soraya musi podjąć decyzję, która zaważy na całym jej życiu… Oparta na faktach powieść pokazuje świat, jakiego nie znamy – a raczej znamy tylko z migawek telewizyjnych. Napisana barwnym językiem, pełna emocjonujących opisów, przenosi nas w miejsca, o których istnieniu słyszymy, ale nie wiemy nic o tym, jak wygląda od środka życie tych, którzy w dramatycznych okolicznościach ruszyli drogą bez powrotu."
Meltem Yilmaz "Soraya. Miłość groźniejsza niż wojna", premiera 1 lutego 2017 roku.

Wydawnictwo W.A.B. :
"Gwarny, pełen życia Paryż belle époque, a w nim pnąca się wysoko w górę wieża Eiffla – najprawdziwszy cud ze stali i powietrza.On – inżynier zatrudniony w firmie Eiffla, ona – młoda wdowa, towarzysząca w podróży po Europie rodzeństwu. Między nimi rodzi się uczucie. Rzeczywistość pokaże jednak, że dzieli ich zbyt wiele, by mogli być razem. Co będą w stanie poświęcić, żeby miłość przetrwała?Obowiązkowa lektura dla miłośników romantycznego Paryża i dla tych, którzy o miłość gotowi są walczyć na przekór wszystkiemu."

Beatrice Colin "Zdobyć to co tak ulotne", premiera 1 lutego 2017 roku. 

Wydawnictwo WAM :
"Słuchaliśmy Go, bo na co dzień żył tym, co głosił. Docenialiśmy Go, bo poważnie traktował ludzkie problemy. Podziwialiśmy Go, bo do ostatnich chwil cierpliwie odpowiadał na nasze pytania i wątpliwości.Wśród wywiadów udzielonych przez ks. Jana Kaczkowskiego znalazł się również ten, który właśnie oddajemy do rąk czytelników. To rozmowa o sprawach fundamentalnych - Dekalogu i codziennych trudnościach życia zgodnie z przykazaniami.Ksiądz Jan Kaczkowski nie pouczał, raczej dzielił się swoim doświadczeniem. Był wiarygodnym świadkiem i dlatego jego słowa są tak cenne.Do wywiadu dołączamy płytę z kilkoma wyjątkowymi nagraniami, wśród których znajduje się także Ostatnia droga krzyżowa ks. Jana Kaczkowskiego nagrana dwa miesiące przed jego śmiercią."
Ksiądz Jan Kaczkowski, Katarzyna Szkarpetowska "Dekalog księdza Jana Kaczkowskiego, premiera 15 lutego 2017 roku.
*****
I to na tyle z wybranych przeze mnie zapowiedzi. Mam szczerą nadzieję, że zainteresowała Was jakaś pozycja ;-)

19 komentarzy :

 1. Książka Alka Rogozińskiego będzie hitem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnóstwo wspaniałego zaczytania przed nami, na pierwszy ogień pójdzie chyba "Akuszer bogów", wciągnął mnie świat wykreowany przez autorkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Luty zapowiada się bardzo ciekawie pod względem premier. Z chęcią przeczytam książkę Rogozińskiego

  OdpowiedzUsuń
 4. Jadkowska mnie prześladuje, a ja... jak na razie jej nie chce. Na pewno nie w tej serii - jest zbyt młodzieżowa na moje oko ;) Ale jak się uporam z tym co mam... to się zobaczy. Może kupię sobie coś innego od niej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiele ciekawych premier nas czeka. Aż ciężko się zdecydować, co najpierw wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie chyba najbardziej interesuje nowa powieść od Lisy De Jong - na sto po nią sięgnę :D
  Pozdrawiam :)
  moonybookishcorner.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na Dekalog :)
  http://karolina-czyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Od dłuższego czasu przybieram się do poznania twórczości Lisy De Jong - mam nadzieję, że ów czas szybko nastąpi.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem ciekawa kontynuacji "Manwhore +1", ponieważ pierwsza część skończyła się w dosyć kulminacyjnym momencie :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Najbardziej zainteresowała mnie u Ciebie "Soraya", uwielbiam takie historie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Aneta Jadowska "Akuszer Bogów" - na to czekam <3 "Dziewczyna z dzielnicy cudów" mnie zachwyciła ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czekam na Alka, książka już zamówiona :D
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Jest co czytać w lutym :) upatrzylam co najmniej 3 tytuly które bardzo chciałabym przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Z wymienionych pozycji z pewnością przeczytam nową książkę Alka Rogozińskiego. Planuję jej zakup podczas spotkania z autorem w dniu premiery :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Na razie ciekawi mnie Alek Rogoziński "Do trzech razy śmierć"- czuję, że będzie to dobra rozrywka

  OdpowiedzUsuń
 16. Kraina miłości i zatracenia i zdobyć to, co tak ulotne najbardziej mnie zainteresowało. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Czekam na kontynuację Nikity:)

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka