Garść listopadowych zapowiedzi. [Literatura kobieca].

Jak widać za oknami, jesień ma się naprawdę dobrze. Na taką szarą, smutną wręcz pogodę najlepsze są oczywiście książki, szczególnie te z bardzo pobudzającą lekturą, która choć na chwilę pomoże nam zapomnieć o listopadowej aurze. Poniżej znajdziecie kilka zapowiedzi książek, które sama chętnie przeczytałabym, jeśli tylko miałabym taką okazję. Dajcie znać, czy jakiś tytuł Was zainteresował.

"Anna zaczyna pracę w technikum jako stażystka ucząca chemii. Przez niedoświadczenie i brak przygotowania do zawodu pakuje się w kolejne kłopoty, nie radzi sobie w kontaktach z uczniami i nauczycielami, przez których czuje się na dodatek poniżana. Załamuje się i nie widzi dla siebie ratunku. Zamierza zrezygnować z kariery pedagogicznej, kiedy w jej ręce wpada tajemniczy dziennik. Badając jego historię, poznaje losy kilku nauczycielek i guwernantek żyjących wcześniej, począwszy od XIX wieku, i jak ona borykających się z przeciwnościami losu.
Historie pięciu kobiet, które - choć dzielą je lata i warunki życia - są sobie zadziwiająco bliskie. Wszystkie bowiem mężnie stawiają czoło przeszkodom na swoich drogach oraz uczą się czerpać siłę i życiową mądrość z własnego doświadczenia i od siebie nawzajem. "
Premiera książki : 03.11.2016 , 
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
"Maribeth Klein to wiecznie zabiegana pracująca matka. Wszystko, co wiąże się z domem, z mężem i z dziećmi, spoczywa na jej barkach – nawet w czasie rekonwalescencji po zawale zwolniona jest jedynie od obowiązków zawodowych. W Maribeth Klein odnajdzie się każda kobieta, której zdarzyło się kiedykolwiek pomyśleć, że zamiast wracać do domu i robić obiad, wolałaby uciec na koniec świata. Cząstkę siebie odnajdzie w niej każdy, kto kiedykolwiek zapragnął wsiąść do pociągu i pojechać gdzieś, gdzie nikt nie oczekiwałby od niego nieustannego usługiwania.
W okresie rekonwalescencji Maribeth nabiera przekonania, że nie jest w stanie sprostać wymaganiom wszystkich wokół, decyduje się więc na krok zupełnie nie do pomyślenia. Pakuje się i wyjeżdża. Jak to jednak często w takich przypadkach bywa, po przybyciu w nowe miejsce zaczyna patrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Z dystansu może inaczej ocenić oczekiwania swoich bliskich, a także swoje życie zawodowe. Dzięki wsparciu nowych przyjaciół udaje jej się odkryć w sobie tajemnice, które dotychczas skrywała nie tylko przed rodziną, ale nawet przed samą sobą.
„Zostaw mnie” to intrygująca książka o lękach, przed którymi wszyscy staramy się uciekać. Gayle Forman przedstawia nam fascynujących bohaterów – mężów, żony, przyjaciół i kochanków – którym zdarza się popełnić błąd i się potknąć, ale którzy stają się dzięki temu lepszymi ludźmi i uczą się przebaczać. Tym samym dowodzi, że jest wnikliwą obserwatorką ludzkiej natury. Jej książka to wciągająca analiza współczesnego macierzyństwa wraz ze wszystkimi jego niejednoznacznościami, a także próba odpowiedzi na pytanie: co się dzieje, gdy dojrzała kobieta porzuca dom?" 

Premiera książki : 22.11.2016
Wydawnictwo Prószyński i S-ka


"Letty Espinosa od czternastu lat pracuje w trzech restauracjach w San Francisco, żeby jakoś związać koniec z końcem. Jej dzieci – piętnastoletniego Aleksa i sześcioletnią Lunę – wychowuje babcia w małym mieszkanku na zapomnianych bagnach nad zatoką. Ale teraz rodzice Letty postanowili wrócić do Meksyku, a ona musi po raz pierwszy w życiu stać się matką.
To nowe zadanie jest dla niej wyzwaniem, zwłaszcza że Luna rozpaczliwie tęskni za dziadkami, a Alex, który zakochał się w koleżance z klasy, nie chce dać szansy swojej matce. Letty wpada na pomysł, jak uciec z niebezpiecznej okolicy, gdzie mieszkają, i naprawić niesprawiedliwość, która złamała im życie. Jeden nieostrożny ruch może doprowadzić do utraty wszystkiego, na co pracowała, i zniweczyć nadzieje na przyszłość.
Vanessa Diffenbaugh łączy wspaniałą prozę z trudnymi tematami macierzyństwa, nielegalnej imigracji i amerykańskiego snu, tworząc sugestywną i proroczą opowieść o rodzinie."
Premiera książki : 09.11.2016
Wydawnictwo Świat Książki


"Przeprowadzka może zmienić całe życie! 
Misia zostaje właścicielką uroczego domku i dużego ogrodu, ale musi zakasać rękawy i sama zająć się remontem. Niestety nie może liczyć na swojego ukochanego, bo ten ma mnóstwo pracy. Za to do pomocy jest chętny nowy sąsiad – Luk, wyśmienity kucharz, z pochodzenia Francuz.
Misia chciałaby mu wynagrodzić starania, dlatego przygotowuje uroczystą kolację. Poda żaby i ślimaki, ale najpierw musi je złapać… Jakby tego było mało, przygarnia pod swój dach byłą kochankę swojego byłego męża i odtąd na Akacjowej zaczynają się dziać dziwne rzeczy… 
Tymczasem przyjaciółka Misi, Zuza, usiłuje zdobyć prawo jazdy, nie zamierza jednak zdawać kolejnego egzaminu! Schodzi więc na drogę przestępstwa. Nie ona jedna w tym towarzystwie…
Coq au vin czy trup podany sauté? Kuchnia francuska i przestępcy, a do tego tajemnica starego domu – mieszanka co najmniej pikantna! Komedia kryminalna Marty Obuch to obowiązkowy punkt każdego dobrego menu. 
Mniam!"

Premiera powieści : 09.11.2016
Wydawnictwo Filia

"Jej oczy szeroko otwarte. Usta rozchylone, jak gdyby miała przemówić. Ciało zamarznięte w lodzie. 
A to dopiero początek.
Kiedy młody chłopak odkrywa w londyńskim parku zamarznięte ciało kobiety, detektyw Erika Foster zostaje wezwana, by poprowadzić śledztwo w sprawie morderstwa.
Ofiara, piękna członkini londyńskiej socjety, wiodła pozornie idealne życie. Jednak kiedy Erika zaczyna drążyć, łączy ze sobą fakty między tym, a innymi zabójstwami – ktoś pozbawił życia trzy prostytutki. Wszystkie trzy uduszono, związano im ręce w przegubach i wrzucono je do wody.
Ostatnie dochodzenie Eriki poszło fatalnie, a w jego rezultacie zginął jej mąż. Kariera pani detektyw wisi na włosku, a ona sama mierzy się nie tylko ze swoimi demonami, ale też z mordercą bardziej przerażającym niż wszystko, z czym do tej pory miała okazję się mierzyć. Czy uda jej się dotrzeć do seryjnego mordercy zanim ten uderzy ponownie?
Jakie sekrety kryje dziewczyna w lodzie?
Detektyw Erika Foster dorwie psychopatycznego mordercę. Nieważne, jak to się dla niej skończy. "


Premiera : 09.11.2016
Wydawnictwo Filia

"Pan Alojzy, sympatyczny właściciel małej księgarenki przy ul. Wiśniowej, postanawia zamknąć swój sklepik z książkami. Prowadził go przez prawie pół wieku, ale jest coraz starszy, brakuje mu sił. Chciałby odpocząć i wreszcie zrealizować swoje marzenie o dalekiej podróży do córki, mieszkającej w Australii.
Księgarenka, jego całe życie, zostanie zamknięta, ale nie tak zwyczajnie, z dnia na dzień. Dla jej wiernych, stałych bywalców pan Alojzy przygotował prezenty. Postanowił obdarować ich egzemplarzami swoich ukochanych książek. Dla każdej osoby wybrał pozycję szczególną, taką, która jego zdaniem może być dla tej osoby drogowskazem albo pocieszeniem. Piękna i roztrzepana Celestyna otrzyma od niego Błękitny zamek Lucy Maud Montgomery. Dla tajemniczej Alicji pan Alojzy ma oczywiście Alicję w Krainie Czarów, a dla bezwzględnego reżysera Opowieść wigilijną. Największa niespodzianka spotka jednak Ryszardę Kociołek, w ręce której trafi Wielka księga Kubusia Puchatka.
Książki są przewodnikami duszy, w to wierzy pan Alojzy. Czy ma rację? Czy uda mu się rozświetlić smutne poranki pewnej zapracowanej kobiety, która naprawdę nie znosi Świąt, i przywołać uśmiech na twarz małego chłopca? Czy moc obdarowywania i czynienia dobra ma taką siłę, że smutny sekret pana Alojzego przestanie tak bardzo ciążyć mu na sercu?"


Premiera : 23.11.2016
Wydawnictwo Filia

"Minęło już pięć lat, od śmierci córki i męża Julii, którzy zginęli w tragicznym wypadku samochodowym. Mimo upływu czasu kobieta nadal nie może się pogodzić z utratą najbliższych. Kiedy przyjeżdża w odwiedziny do swego wuja w Malibu, jedyne czego pragnie, to zaznać świętego spokoju i zapomnieć o dręczącym ją żalu i smutku.
Pewnego dnia poznaje przystojnego Roberto – imigranta meksykańskiego pochodzenia pracującego w cytrynowym sadzie wujka Julii. Kobieta dostrzega w mężczyźnie bratnią duszę, która również cierpi po stracie ukochanej osoby. Dziwnym trafem okazuje się, że córeczka Roberto zaginęła dokładnie pięć lat temu i od tamtej pory ślad po niej zaginął."

Premiera powieści : 25.11.2016
Wydawnictwo Kobiece

"Sekretna zima Jaśminy to przeniesiony na stronice powieści czar urokliwych, przykrytych zimowym puchem, mazurskich zakątków. Tytułowa Jaśmina to kobieta o podwójnej naturze. Obdarzona niezwykłą intuicją bohaterka od zawsze czuje, że mieszka w niej duch tajemniczej Wilczycy. Dzięki swoim umiejętnościom Jaśmina widzi i słyszy więcej niż zwykli ludzie, co pozwala jej podążać drogą dyktowaną przez serce.Ta świąteczna opowieść zaczyna się w chwili, kiedy Jaśmina znajduje się na zakręcie życia, w którym nic nie układa się po jej myśli. Nie radzi sobie z mężem, własnymi emocjami i trudnymi konsekwencjami wyborów podjętych w przeszłości. Wkrótce wyrusza na spotkanie z charyzmatyczną szeptuchą do podlaskiej wsi, gdzie liczy na pomoc w rozwiązaniu swoich problemów.Na miejscu zanurza się w magiczny świat ludowych rytuałów, które przynoszą jej ukojenie i nadzieję. Pewniejsza i bogatsza w pozazmysłowe doświadczenia wyrusza ku nieuniknionej konfrontacji z rzeczywistością. Aby odnaleźć spokój, którego tak bardzo pragnie, Jaśmina będzie musiała zmierzyć się nie tylko ze śnieżycą, ale i demonami przeszłości. Na jej drodze niespodziewanie pojawi się tajemniczy leśniczy Bojan, który pod maską oziębłości skrywa przejmującą historię. Między dwojgiem zranionych ludzi narodzi się magiczna nić porozumienia.Mimo zimowej zawieruchy coraz bardziej zagubiona Jaśmina rozpaczliwie usiłuje poukładać życie na nowo. Nadzieja przyjdzie do niej w Wigilijną Noc, kiedy pod mazurskim roziskrzonym niebem Jaśmina odnajduje wreszcie klucz do prawdy ukrytej w najgłębszych zakamarkach jej serca."
Premiera : 25.11.2016
Wydawnictwo Kobiece
***
I to na tyle jeśli chodzi o książki, które zwróciły moją uwagę. Czy jest wśród nich chociaż jedna, po którą i Wy chętnie byście sięgnęli? Koniecznie dajcie mi znać w komentarzach. 

25 komentarzy :

 1. Księgarenkę będę na pewno czytać. Koniecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również bardzo chciałabym ją przeczytać, to mój listopadowy "Number one" :)

   Usuń
 2. Myślałam, że uda mi się wcześniej kupić Księgarenkę. Niestety na Targi nie dojechała. Czekam więc z niecierpliwością na premierę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że również skuszę się na jej zakup. Coś czuję, że jest tego warta ;)

   Usuń
 3. "Dziewczyna w lodzie" mnie zaciekawiła :) Księgarenka też kusi ;).

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo za ciekawiła mnie ,,Księgarenka.''Na pewno ją przeczytam.
  Pozdrawiam Julianna <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Tyle książek, tak mało pieniędzy :D
  http://justboooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Listopad to dobry miesiąc pod względem nowości :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Każdą z nich mogłabym przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jedynie powieść Forman mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsze dwie to taki mój must read. :D

  OdpowiedzUsuń
 10. zainteresowało mnie życie tak zwyczajne. to jest straszne, bo mam tyle książek do czytania, a czasu ciągle brakuje. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Życie tak zwyczajne" czeka już na czytniku, ale muszę zaopatrzyć się w papierowy egzemplarz "Księgarenki...". :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Najchętniej zajrzę do "Księgarenki przy ulicy Wiśniowej". Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawi mnie nowa książka Forman. Może nie lubię Zostań, jeśli kochasz, ale Ten jeden dzień to jedna z moich ulubionych książek, więc jestem ciekawa co wyniknie z tej. Pozdrawiam :)
  moonybookishcorner.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawe premiery, muszę zastanowić się, na co najpierw zapolować.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zdecydowanie czekam na Forman ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wszystkie na swój sposób mnie ciekawią *-*
  Kusisz noo :D


  Buziaki
  coraciemnosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. W każdym zestawieniu na blogach znajduję coraz to nowsze i lepsze pozycje! Niedługo będę mieć poważny dylemat!
  Stąd akurat chcę chyba wszystko, ha ha :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Wiem co bym zjadla :) pozdrawiam i dziekuej za taki spis!

  OdpowiedzUsuń
 19. Listopad jest zdecydowanie za krótki! Tyle nowości, a skąd wziąć na nie czas i pieniądze? Chcę wszystkie! :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszam do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  + z przyjemnością dodaję do obserwowanych :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Czekam na książkę Sekretna zima Jaśminy. Listopad zapowiada się bardzo interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Strasznie dużo fajnych propozycji w tym miesiącu. Aż trudno wybrać.
  ja mam przed sobą 2 przedpremierowe egzemplarze mianowicie "Być jak Audrey Hepburn" oraz "Co mnie zmieniło na zawsze" i zaczęłam czytać pierwszy z wymienionych przeze mnie tytułów i bardzo mi się podoba.
  Z podanych przez Ciebie propozycji "Księgarenka" oraz "Francuski Piesek" przykuły moją uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja na pewno będę czytać ,,Księgarenkę''

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka