BOOK TOUR - "Szczęście do wzięcia" Jason F. Wright.

Wyobraźcie sobie, że właśnie teraz jest Wigilia, jeden z najpiękniejszych dni w roku. Trudna sytuacja finansowa sprawia, że nie możecie kupić prezentów dla swoich najbliższych, ani też nie jesteście w stanie przygotować uroczystej kolacji.
I właśnie wtedy ktoś nieznajomy podrzuca Wam słoik pełen drobnych pieniędzy.
Ten niepozorny gest w jednej chwili zmienia wszystko, a co najważniejsze przywraca wiarę w ludzi i w to, że dobro zawsze powraca...

"Szczęście do wzięcia" to jedna z najpiękniejszych książek, jakie udało mi się przeczytać w ostatnim czasie. Ta zaledwie 166 stronicowa pozycja zawiera w sobie naprawdę wiele wartości, o których niestety często zapominamy.
 Najważniejszą z nich jest oczywiście niesienie pomocy innym. Pomoc ta może przybrać różne oblicza, w zależności od sytuacji i możliwości. Czasami przecież wystarczy jeden drobny gest, jeden uśmiech, bądź dobre słowo, aby pomóc drugiej osobie.
 Kolejną z nich jest miłość, której tak naprawdę potrzebujemy wszyscy. Uczucie to może przejawiać się nie tylko w słowach, lecz przede wszystkim gestach, również tych najprostszych, jak chociażby zwyczajne przytulenie dające poczucie bezpieczeństwa.
Książka ta uczy nas także tego, iż warto być po prostu życzliwym dla innych osób, bowiem nigdy nie wiemy, kiedy i z jaką siłą okazywane dobro powróci do nas...

Po lekturze książki nie dziwi mnie zatem fakt, iż zapoczątkowała ona jedną z największych akcji charytatywnych w USA, bowiem opisana przez autora historia jest naprawdę poruszająca i skłaniająca do wielu refleksji.
Nie będąc obojętnym na los innych ludzi również i w Polsce została zainicjowana (przez wydawnictwo WAM) akcja mająca na celu zebranie pieniędzy dla najbardziej potrzebujących.
Ci potrzebujący to nikt inny, jak biedne niewidome dzieci, które niestety nie mogą tak po prostu sięgnąć po zwyczajną książkę i zagłębić się w jej świat...
Dla przykładu koszt wyprodukowania jednej książki w języku brajlowskim to nawet i 170 zł/za sztukę (książki te są grube z wiadomych względów...).
Zebrane pieniądze powędrują zatem do wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Jeśli interesuje Was w jaki sposób możecie pomóc poniżej znajdziecie wszelkie niezbędne informacje :

Aby zebrać pieniądze wystarczy, że tak samo, jak bohaterzy książki "Szczęście do wzięcia" każdego dnia będziesz okładał drobne pieniądze (np.resztę z zakupów) i wrzucał je do słoika.  Przed świętami Bożego Narodzenia zebraną przez Ciebie kwotę możesz wpłacić na konto Stowarzyszenia Nadzieja (nr konta: 15 1240 4461 1111 0000 4661 0607).
Cała zebrana kwota przez darczyńców, jak również dodatkowa pula pieniędzy (wahająca się w granicach od 1000 do 5000 zł) ufundowana przez Wydawnictwo WAM zostanie przekazana na konto wyżej wspomnianego Ośrodka i przeznaczona oczywiście na zakup książek.

Więcej szczegółów, jak i również regulamin akcji znajdziecie na :
www.deon.pl/szczesciedowziecia 

Zachęcam Was również do skorzystania z akcji Book Tour, organizowanej na blogu Książkoholiczki tutaj.

8 komentarzy :

 1. Z chęcią poczytam więcej o książce i akcji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Każda akcja mająca na celu pomoc innym jest godna pochwały.
  Dlatego cieszy fakt iż autorka bloga również włączyła się do takiej akcji to nic innego jak świadectwo że jest wrażliwą dobrą osobą i że dzięki temu pokazuje innym jakie są formy pomocy potrzebującym:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio głośno o tej książce, a akcja jest jak najbardziej godna promowania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o książce, ale postaram się zgłębić temat, bo akcja jest naprawdę dobra. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A nie mówiłam, że jest wspaniała? Cieszę się, że przypadła Ci do gustu, bo książka jest naprawdę magiczna;) I dziękuję za udział w Book Tourze;)

  Książkoholiczka94

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie, nie, nie. Tylko nie święta.

  OdpowiedzUsuń
 7. Po tą książkę koniecznie muszę sięgnąć! Wydaję się być ona piękna i inspirująca, muszę przeczytać! :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowna akcja i wspaniała książka. Oby więcej takich inicjatyw. :-)

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka