"Wyspa na Prerii" Wojciech Cejrowski.

Wojciech Cejrowski to osoba, której z pewnością nie muszę nikomu przedstawiać. 
W 2014 roku nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się kolejna jego książka pt. "Wyspa na Prerii", opowiadająca o losach autora na arizońskim ranczo.


Minęło 20 lat od jego ostatniej wizyty w Arizonie. Dom, który kiedyś został mu ofiarowany przez jednego z tamtejszych gospodarzy zachował się w niemal identycznym stanie. Przetrwało nawet niebieskie krzesło wypoczynkowe, które w kolejnych miesiącach spowoduje wiele zabawnych sytuacji.
Mimo upływu tak wielu lat - każdy doskonale zna postać pana Wojtka, który w niedługim czasie zostanie na dobre zaakceptowany w owym społeczeństwie, a jego postać, jak również zachowanie staną się obiektem wielu żartów, co przecież jest normalne na arizońskiej prerii...

Jeśli ciekawi Was :

- jak wygląda typowy dzień na ranczo
- co trzeba zrobić w przypadku pojawienia się węża w domu (będziecie zaskoczeni!)
-jak sprzątać typowe arizońskie mieszkanie
-a także, co Arizończycy lubią robić w wolnym czasie

to koniecznie sięgnijcie po tę książkę!

"Wyspa na Prerii" to pozycja pełna ciekawej treści i niewątpliwie fantastycznego humoru, który wprost uwielbiam.
Z pewnością nie jest to kolejny poradnik, bądź też suche zapiski autora z przebytej podróży. Książka napisana jest typowym dla pana Cejrowskiego gawędziarskim językiem, który nie nudzi czytelnika - po prostu sprawia, że chce się czytać więcej i więcej, a po skończonej lekturze czuje się pewien niedosyt, a wyobraźnia działa na najwyższych obrotach.
Autor w perfekcyjny dla siebie sposób przelał na papier to, co przeżył i zaobserwował przez ostatnie dwadzieścia lat, żyjąc w niewątpliwie jednym z najciekawszych i najbarwniejszych zakątków naszego świata.
Pan Wojtek po raz kolejny idealnie opisał tamtejszą społeczność, ich obyczaje, humory, a także ich typowe codzienne życie, które okazuje się być naprawdę interesujące i bez dwóch zdań pozytywnie zaskakujące.
Pełno również wspomnianego wcześniej dobrego humoru, jak również wielu ciekawych anegdot pozwalających jeszcze bardziej zaznajomić się z tamtejszą kulturą.
Jedynym "minusem" nasuwającym mi się na myśl jest to, że lektura tej książki skończyła się zdecydowanie za szybko - mogłabym tak czytać i czytać w nieskończoność coraz to ciekawsze fragmenty z życia autora.

Reasumując - wszyscy Ci, którzy nie czytali jeszcze tej pozycji proszeni są o natychmiastowe naprawienie tego błędu. Gwarantuję, że nie będzie to stracony czas ;-)

12 komentarzy :

 1. Na książki W. Cejrowskiego już od dawna mam chęć, ale jakoś ciągle nam nie po drodze... tak wiele jest książek, które chciałoby się przeczytać, a czasu tak strasznie mało... z pewnością w końcu zapoluję i przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tą recenzją jest chyba jak z powyżej opisaną książka.
   Nic w niej nie brakuję lecz wydaję się zbyt krótka😊
   Długo wyczekiwana recenzja przeze mnie i cieszy mnie fakt iż w końcu pojawiła się jakaś pozytywna książka.
   Liczę na więcej takich😜

   Usuń
  2. Dziekuje,bede pamietala na przyszlosc :-) Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Czytałam jego książkę

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam planach książki podróżnicze Cejrowskiego. Tylko stale czasu brak.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozytywne zaskoczenie, zobaczyc recenzje tej ksiazki. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię oglądać programy z udziałem pana Wojciecha, dlatego też z przyjemnością poznam jego książkę. Mam nadzieję, że będzie równie fascynująca, jak jego podróże ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam wszystkie książki Cejrowskiego, są genialne :) Tym bardziej cieszą, że mam jego autografy z dwóch spotkań :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam w planach :) Chętnie poznam Arizonę oczami Cejrowskiego ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam w planach od jakiegoś czasu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę się nie zastanawiać tylko sięgnąć po tę książkę,a potem podzielić się z innymi czytelnikami wrażeniami 😜

   Usuń
 9. Czytałam już kilka książek Pana Cejrowskiego i nawet jedna doprowadziła mnie do łez ze śmiechu, więc chętnie zerknę do kolejnej. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka