"Kate. Księżna Cambridge" Marcia Moody.

Kate Middleton. Od kilku lat jedna z najbardziej rozpoznawalnych i coraz bardziej docenianych osobistości królewskich. Książka "Kate. Księżna Cambridge" to opowieść o jej dorastaniu, związku z Williamem oraz pierwszych latach spędzonych na dworze królewskim.
Kate Middleton urodziła się 09.01.1982r. jako pierwsze dziecko Caroline i Michaela Middletonów. Niespełna 20 miesięcy później na świat przyszła jej siostra - Philipa, a w późniejszym czasie również jej brat, James.
Middletonowie to rodzina z tradycjami. Najważniejsze są dla nich dobre relacje wśród całej rodziny, a także jak najlepsze wychowanie dzieci.
Już od samego początku rodzice inwestowali w Kate, jak również w jej siostrę, dzięki czemu dziewczyny - bez żadnych przeszkód mogły rozwijać swoje pasje.
Dzięki prężnie rozwijającej się firmie stać ich było także na opłacanie studiów, jak i życia sióstr w Londynie.
Jednakże - mimo bogactwa Middletonów - Kate pozostała normalna, niewyróżniająca się dziewczyna. Była również wtedy, gdy zaprzyjaźniła się z Williamem - przyszłym następcą brytyjskiego tronu.
Autorka książki wielokrotnie podkreśla, ze to właśnie dzięki tej wrodzonej normalności książę tak bardzo interesował się Kate.
Mimo wszystkich przeciwności losu, a także rozstania obdarzyli się oni na tyle silnym uczuciem, ze w 2011 roku zostali małżeństwem.
Książka jest zatem zbiorem kilkunastu - niestety w większości znanych faktów dotyczących księżnej. Dodatkowo - wszystkie zamieszczone w niej zdjęcia są tak naprawdę przedrukiem prasowym i każde z nich dostępne jest w sieci.
Z przykrością stwierdzam, ze pozycja ta nie zawiera niczego, co mogłoby być ciekawostka dla wielbicieli Kate.
Mimo wielkiej sympatii do księżnej uważam, ze jest to zdecydowanie za wcześnie na pisanie tego typu książek, bo jej "królewskie życie", jak i działalność, dzięki której będzie można ją docenić tak naprawdę dopiero się zaczyna.
Mam jednak nadzieje, ze w przyszlosci kolejne biografie Kate beda bardziej rzetelne i zawierac one będą nowe, nieznane wczesniej czytelnikowi historie z życia małżonki przyszłego króla.
Jej jedynym plusem jest to, ze czyta się ją dość szybo...
Reasumując - "Kate.Księżna Cambridge" polecić mogę jedynie osobom, które zupełnie nie orientują się w życiu Kate i jej rodziny.

PS. Wczoraj założyłam konto Tajemniczych Książek na portalu Facebooku, wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj.

1 komentarz :

  1. Mnie w ogóle życie Kate nie interesuje, więc sobie odpuszczę.

    OdpowiedzUsuń

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka