"Krzyk pod wodą" - Jeanette Øbro Gerlow & Ole Tornbjerg

Mads Winther. Z zawodu położnik. Wraz z żoną Vibeke (lekarką) i dwójką dzieci mieszkał w Kopenhadze.
Z pozoru byli szczęśliwą rodziną, ale czy na pewno?
Pewnego dnia bowiem Mads zostaje zamordowany przed swoim domem.
Podejrzenia nie przez przypadek padają na pewnego Czeczena. Jego żona bowiem zmarła podczas porodu, który odbierał Winther.
Emigrant nie może się z tym pogodzić, popada w depresję, przez którą nie jest w stanie wychowywać noworodka.
Czy człowiek, który jednego dnia traci wszystko jest w stanie dokonać tak strasznej zbrodni?
I dlaczego - od samego początku pani Winther staje się jedną z podejrzanych? Przecież to właśnie ona udzielała Madsowi pierwszej pomocy...
Czy pozornie szczęśliwy dom państwa Winther skrywa jakąś mroczną tajemnicę, która ukaże prawdziwe oblicze jego właścicieli?

Do śledztwa powołano najlepszych kopenhaskich kryminologów, jak również Katrine Wraa - psycholog, a także specjalistkę od profilowania ofiar, jak i zabójców.
Czy dzięki jej wcześniejszym doświadczeniom uda się odkryć prawdę?

Szczerze mówiąc nigdy nie byłam fanką kryminałów. Jednakże - po przeczytaniu "Księżniczki z lodu" postanowiłam nieco bardziej zagłębić się w twórczość skandynawskich autorów i mówiąc wprost - nie żałuję swojej decyzji ;-)
Nie dziwi mnie również fakt, że "Krzyk pod wodą" zwyciężył w konkursie na najlepszą duńską powieść kryminalną, bo zawiera w sobie dosłownie wszystko, co zawierać powinien dobry kryminał.
Jest to również pierwszy tom serii, której główną bohaterką jest Katrine Wraa.

Autorami "Krzyku pod wodą" jest małżeństwo - Jeanette Øbro Gerlow, która z wykształcenia jest położną oraz jej mąż - Ole Tornbjerg specjalizujący się w komunikacji społecznej i dziennikarstwie. Znany również, jako reżyser i producent programów telewizyjnych.
Obecnie małżeństwo zajmuje się wyłącznie pisarstwem.

1 komentarz :

Tajemnicze książki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka